Bartošek (KDU-ČSL): Hazard je zlo, které ničí osudy lidí a jejich rodin

01.04.2014 15:17

Poslanci KDU-ČSL podporují novelu loterijního zákona, kterou v současnosti připravuje náměstek ministra financí Ondřej Závodský (KDU-ČSL).

Bartošek (KDU-ČSL): Hazard je zlo, které ničí osudy lidí a jejich rodin
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku
reklama

Místopředseda Poslanecké sněmovny a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek uvedl na tiskové konferenci 1. 4., že hlavní změnou, která by měla napomoci omezení hazardu v ČR, je nastavení pravidel pro videoloterijní terminály. „Hazard je zlo, které ničí osudy lidí a jejich rodin. Je třeba proti němu účinně bojovat. Novela zákona upravuje to, že jednotlivé vklady u videoloterijních terminálů budou omezeny na 2 Kč, pokud je automat provozován pohostinstvím, 5 Kč v herně a maximálně 50 Kč, pokud se bude přístroj nacházet v kasinu. Doteď byly takto regulovány pouze tzv. výherní hrací přístroje,“  uvedl Jan Bartošek a dodal: „Dalším důležitým opatřením je omezení maximální prohrané částky, aby se nestalo, že za noc hráč prohraje třeba čtvrt milionu korun.“

Bartoška doplnil předseda Klubu poslanců KDU-ČSL Jiří Mihola: „Novela přichází také s obecně závaznými vyhláškami pro obce, které dávají obcím plnou kompetenci nad hazardem na jejich území. Zakáže-li obec na svém území hazardní hry, zanikají automaticky do 3 měsíců veškerá povolení pro provozovatele herních zařízení, která se na něm nacházejí. Dosud byl tento proces velmi zdlouhavý, protože byl závislý na rozhodnutí Ministerstva financí.“ Omezení hazardu je dlouhodobou programovou prioritou KDU-ČSL a křesťanskodemokratičtí poslanci jsou připraveni podpořit veškerá opatření, která k němu povedou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Běhounek (ČSSD): Co bude následovat? Otázka platby, tlak na pojišťovny. O to jde!

16:02 Běhounek (ČSSD): Co bude následovat? Otázka platby, tlak na pojišťovny. O to jde!

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2021 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění z…