Bauer (ODS): Poslanci ANO a ČSSD odmítli přednostně projednat zvýšení rodičovského příspěvku

18. 10. 2019 14:11

Vládní poslanci hnutí ANO a ČSSD dnes odmítli přednostní projednání zvýšení rodičovské, komunisté se při hlasování zdrželi. Návrh na přednostní projednání zvýšení rodičovské a jeho zařazení před kontroverzní daňový balíček podal poslanec ODS a místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

Bauer (ODS): Poslanci ANO a ČSSD odmítli přednostně projednat zvýšení rodičovského příspěvku
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

„Postoj vládních poslanců mě mrzí. Pokud by to mysleli s podporou rodin vážně, mohli jsme už dnes zvyšování rodičovské projednávat a příští týden dokončit. Pro vládu je ale zjevně důležitější zvýšit co nejrychleji daně, než konečně splnit slib a přilepšit rodinám s dětmi,“ řekl Bauer, podle kterého by mělo být projednání příslušné novely zákona o státní sociální podpoře prioritou a poslanci by ho neměli ohrozit tím, že se k němu přes náročnou diskuzi o daňovém balíčku ani nedostanou.

Debatu lze přitom očekávat i u samotného zvednutí rodičovského příspěvku, protože vládou osekaná verze jen pro aktivně pobírající rodiče může být na hraně ústavnosti a poslanci budou muset zvážit jednotlivé pozměňovací návrhy, které tento problém řeší, anebo vyplácení rodičovského příspěvku jinak korigují.

Poslanci ODS navrhli a budou podporovat širší verzi zákona, která umožní čerpat vyšší příspěvek i rodičům, kteří stále splňují zákonné nároky na přiznání rodičovské, přestože již původní částku vyčerpali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

22:10 Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

Reakce na článek Korytář nenávistí zmítaný