Baxa (ODS): Zveřejněte, proč mají zůstat školy zavřené, nebo obnovte výuku

02.05.2020 20:02

Místopředseda ODS Martin Baxa vyzval ministra školství Plagu ke změně jeho plánu, podle něhož už fakticky nemá být v letošním školním roce obnovena řádná výuka v českých školách. Baxa žádá zveřejnění konkrétních dat o možných epidemiologických rizicích ve školách, nebo maximálně možné obnovení výuky, pokud tato rizika už pominula.

Baxa (ODS): Zveřejněte, proč mají zůstat školy zavřené, nebo obnovte výuku
Foto: Redakce
Popisek: Martin Baxa (ODS)

„Pan ministr Plaga se svým plánem zatím vystupuje trochu jako pošťák dosud neznámé skupiny epidemiologů. Mám pocit, jako by pan ministr považoval doporučení epidemiologů za recept na Becherovku, který znají jen dva lidi na světě, je v trezoru a navíc zašifrovaný. Osobně jsem přesvědčen, že by se dala zveřejnit jasná čísla a jasná fakta, jaká rizika nyní ve školách hrozí. Ale pan ministr je teď buď nemá, nebo je nechce z neznámého důvodu zveřejnit. Řešení v oblasti školství proto odporuje tomu, co vláda nyní prosazuje v ostatních oblastech. Pro mě osobně je nepochopitelné, aby titíž epidemiologové na jedné straně dovolili od 25. května uvolnit život v zemi, ale drželi zároveň školy takřka úplně uzavřené,“ říká místopředseda ODS a školský expert strany Martin Baxa.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Praha podporuje zachování a rekonstrukci železničního mostu na Výtoni

22:21 Prokop (ANO): Praha podporuje zachování a rekonstrukci železničního mostu na Výtoni

Zastupitelstvo se shoduje. Hlavní město Praha podporuje zachování a rekonstrukci železničního mostu …