Bělobrádek (KDU-ČSL): Věda neznamená jen suché matematické vzorečky nebo hromady knih

03.09.2016 6:29

Na začátku školního roku startuje soutěž pro děti Malí zVĚDAvci, zábavnou formou chce školáky a jejich rodiče přilákat k vědě a poznání. Úkolem malých soutěžících bude natočit video, ve kterém spolu se svým rodičem předvádějí jednoduchý vědecký pokus. Autoři nejlepších videí pak získají vstupenky pro celou rodinu do jedné z institucí sdružených v České asociaci science center a věcné ceny.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Věda neznamená jen suché matematické vzorečky nebo hromady knih
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

Soutěž organizuje Sekce pro vědu, výzkum a inovace při Úřadu vlády ČR, partnerem je Česká asociace science center. Zahajovací video natočil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se svým synem, kteří ukázali, jak nafouknout balonek díky chemické reakci jedlé sody a octa (video ZDE). Soutěžící ale mohou zapojit fantazii a vymyslet celou řadu vlastních pokusů. 

Soutěž Malí zVĚDAvci chce přilákat děti k vědě

„Cílem mého úřadu je mimo jiné propagace a popularizace vědy a výzkumu. Věda neznamená jen suché matematické vzorečky nebo hromady knih, věda může být i zábavná, dobrodružná a užitečná. Budu rád, kdyby si právě toto poznání odnesly děti z naší soutěže,“ uvedl vicepremiér Bělobrádek. 

Soutěžit se bude ve třech kategoriích: Cenu Malého zVĚDAvce udělí odborná porota, Cenu za originalitu udělí místopředseda vlády. O Ceně veřejnosti rozhodne počet „lajků“ pod videi zveřejněnými na facebookových stránkách Věda, výzkum, inovace

Soutěž se bude konat od 1. do 30. září 2016, je určena žákům základních škol a nižších gymnázií. Do soutěže se děti přihlásí tak, že na mobil, fotoaparát nebo videokameru natočí soutěžní video, nahrají jej na Youtube a odkaz na toto video pak spolu s vyplněným registračním formulářem pošlou na adresu soutezvvi@vlada.cz. Podrobnosti o soutěži budou od 1. září 2016 uvedeny na stránkách www.vyzkum.cz.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Turecká agrese ohrožuje i evropskou bezpečnost

10:25 Ženíšek (TOP 09): Turecká agrese ohrožuje i evropskou bezpečnost

Západ si má podle Erdogana vybrat. „Buď budete podporovat spojence v NATO, nebo kurdské teroristy, p…