Za českou vládu se akce zúčastnil premiér Bohuslav Sobotka a vicepremiér vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Vědeckovýzkumná spolupráce patří mezi prioritní oblasti Bělobrádkova úřadu a je také důležitou součástí Česko-německého strategického dialogu.
„Intenzivně pracujeme na dalším rozvoji spolupráce s Německem ve vědeckovýzkumné oblasti, protože je to pro Českou republiku ve většině ohledů ten nejpřirozenější partner. Navázali jsme například užší spolupráci s Fraunhoferovou společností, která je světovou extratřídou v inovacích a aplikovaném výzkumu, a domlouváme spolupráci této instituce s českými vysokými školami a univerzitami. Připravujeme ale i další akce se špičkovými německými pracovišti na podporu vzájemné spolupráce a výměny zkušeností, do nichž vložíme finanční prostředky,“ řekl místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
Kromě navázání spolupráce s Fraunhoferovou společností s cílem posílení větší internacionalizace českého výzkumu zajistil vicepremiér Bělobrádek propojení další významné vědecké instituce – společnosti Maxe Plancka – s Akademií věd ČR. Díky tomuto propojení by mohli čeští vědci a výzkumníci získat cenné informace a zkušenosti s přenosem technologií do praxe a s ochranou duševního vlastnictví.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV