Benda (ODS): Registrační pokladny, to je dávná láska premiéra i ČSSD, vždy byli příznivci velkokapitálu

12.03.2015 16:00 | Zprávy

Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 3. 2015

Benda (ODS): Registrační pokladny, to je dávná láska premiéra i ČSSD, vždy byli příznivci velkokapitálu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Dobrý den, vážená paní místopředsedkyně. Dámy a pánové, jak bych se chtěl na pana premiéra obrátit ve věci registračních pokladen. Já vím, že je to jeho dávná láska a stejně jako celé sociální demokracie a že vždycky byli příznivci velkokapitálu a zaměstnanců a vždycky neměli rádi živnostníky a že mají toto jako způsob, jak tyto živnostníky vzít u úst a uříznout. Dokonce tento jejich návrh respektuji, i když ho nesdílím. Jenom jsem překvapen, že provedením tohoto úkolu pověřili legislativně nejméně schopného člena vlády, pana ministra financí, který ho zjevně nezvládá zcela vůbec.

Ptám se, kdy bude jasné, co tedy bude, jak bude. V dnešních odpovědích v dnešním Právu jsou úplně jiné odpovědi, než které nám tady dával pan premiér. Ministr financí dnes tvrdí, že podnikatelé, kteří platí daně, nebude systém stát vůbec nic. Já si myslím samozřejmě, že si vymýšlí. Ale zajímalo by mě, co si o tom myslí pan premiér, jestli je připraven software a hardware odečítat opravdu nikoliv z daňového základu ale z daně přímo, nebo jestli pan ministr financí prostě jenom klame naši veřejnost, a pan premiér připouští, že tady nějaké náklady budou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PSP ČR

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přísaha představuje první trojici lídrů, nejlepší kandidátku pro český sport a aktivní životní styl

15:51 Přísaha představuje první trojici lídrů, nejlepší kandidátku pro český sport a aktivní životní styl

Tisková zpráva hnutí Přísaha ze dne 22. 7. 2025.