Berdychová (ANO): Novobydžovské odborné dílny a učebny prošly modernizací

17. 10. 2019 10:13

Královéhradecký kraj ukončil dva projekty, kterými zajistil modernizaci odborných učeben a zateplení dílenského areálu Na Švarcavě Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově.

Berdychová (ANO): Novobydžovské odborné dílny a učebny prošly modernizací
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

Projekty hrazené z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu a programu Životní prostředí a rozpočtu kraje vyšly na 26 milionů korun s DPH.

„Obory technického zaměření získají moderní prostory a nové vybavení digitálními technologiemi. Vedle úzké spolupráce s budoucími zaměstnavateli, kteří žákům zprostředkovávají praxi ve svých firmách, potřebujeme žákům na našich školách zajistit výuku ve školním prostředí, které musí reflektovat současný technologický vývoj,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová. Dodává, že pro kraj jako zřizovatele je to náročné.

„Jsem moc ráda, že díky podpoře z evropských fondů můžeme modernizaci výuky odborného vzdělávání realizovat. A to se nám v Novém Bydžově podařilo“, doplňuje náměstkyně Berdychová.

„Obě akce vyšli na 26 milionů korun. V prvním projektu zhruba za 8,6 milionu korun jsme rekonstruovali vnitřky dílen, pořídili jsme nové CNC stroje, technické vybavení, nábytek a zajistili rychlé připojení k internetu. Druhým projektem za 17,3 milionu korun jsme snížili energetickou náročnost čtyř přízemních budov a střešních konstrukcí dílenského areálu,“ popisuje oba projekty radní Václav Řehoř odpovědný za krajské investice. Díky realizaci projektu se zvýší komfort pro výuku a odborný výcvik žáků i požadovaná kvalita vzduchu v učebnách.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • náměstkyně hejtmana

Stavební práce na modernizaci dílenského areálu SŠTŘ Nový Bydžov a snížení energetické náročnosti obvodového pláště a střešních konstrukcí dílen odborného výcviku začaly v roce 2018 s termínem dokončení v září roku 2019.

Střední škola technická a řemeslná v Novém Bydžově nabízí čtyřletý obor dopravní prostředky zakončený maturitní zkouškou, tříleté obory zakončené výučním listem: opravář zemědělských strojů, mechanik opravář motorových vozidel, autoelektrikář, elektrikář-silnoproud a dále i tříleté potravinářské obory: řezník-uzenář, kuchař-číšník, cukrář. Absolventi školy mohou pokračovat v nástavbovém maturitním studiu v oborech provozní technika a technologie potravin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

22:09 Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictv…