Berg (Zelení): Petici proti spalovně podepsalo přes 5000 lidí

13.09.2019 19:15

Počet lidí, kteří na Vsetíně nechtějí spalovnu, překonal pět tisíc. Jejich petici projednali zastupitelé a dohodli se, že na dalším jednání se ke spalovně vyjádří.

Berg (Zelení): Petici proti spalovně podepsalo přes 5000 lidí
Foto: zeleni.cz
Popisek: Michal Berg

„Mrzí nás, že se debata vedla ne o spalovně, ale spíše o tom, zda je počet podpisů petice nízký nebo vysoký. Pro srovnání: počet podpisů je podobný, jako počet hlasů pro strany aktuálně vládnoucí koalice v posledních komunálních volbách. A pokud tedy počet hlasů stačil na zvolení starostou, určitě se nejedná o malý počet hlasů," okomentoval debatu Michal Berg z Koalice pro otevřený Vsetín.

Na podporu petice vystoupilo několik občanů, včetně jednatelů firmy Austin Detonator. „Je to myslím velmi silný signál, pokud se proti spalovně vyjadřuje takto významná firma, která zaměstnává více než tisíc lidí,“ uvedl Michal Berg. Zastupitelé Koalice pro otevřený Vsetín navrhovali, aby se zastupitelstvo vyjádřilo ke spalovně už nyní, ale většina zastupitelů souhlasila s tím, že bod bude zařazen na nejbližší jednání, které se má konat v listopadu.

V debatě několikrát padalo, že čekat na vyjádření krajského úřadu v procesu EIA není potřeba, protože umístění spalovny je politické, nikoli odborné rozhodnutí. Investor totiž několikrát potvrdil, že pokud si občané nebudou spalovnu na Vsetíně přát, stavět ji zde nebude. „EIA řekne, zda je možné postavit spalovnu, která splní všechny podmínky. Je na zastupitelstvu, aby řeklo, zda ji tady za takové situace chce, nebo ne. Indicií, jak se k tomu staví občané, má díky petici dostatek. Na takové vyjádření ale nemusíme čekat až EIA skončí. Nemá smysl dále vyčkávat, lidé i investor chtějí mít jistotu,“ vysvětlil Michal Berg.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: Podpoříme dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z Venezuely

15:05 Ministr Petříček: Podpoříme dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z Venezuely

Podpořit vztahy, ekonomické zájmy, ale také předat humanitární pomoc ve výši pět milionů korun byly …