Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza

02.10.2017 5:34 | Zprávy

Současné napětí mezi USA a Severní Koreou připomíná kubánsko-americkou raketovou krizi z roku 1962. Tehdy se svět potácel na pokraji 3. světové války. Dnes takový scénář nehrozí, neboť v případě nukleárního útoku na korejský poloostrov ze strany USA by zůstaly Rusko a Čína neutrální. Avšak i v tomto případě by nebyla válka mezi USA a Severní Koreou žádnou procházkou „růžovým sadem“.

Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza
Foto: Jan Berwid-Buquoy
Popisek: Jan Berwid-Buquoy

Vztahy mezi USA a KLDR byly vždycky více než napjaté, ale za poslední dobu se vyostřily natolik, že to přesahuje míru únosnosti. Americký prezident Donald Trump, adresoval komunistickému diktátorovi Kim Čong-unovi zcela jasné poselství: „Ohnivá odplata, jakou svět doposud neviděl!“. Tím je míněno vymazání KLDR z mapy světa. Ovšem zas tak jednoduché řešení to v žádném případě není.

Kim Čong-un rovněž nelení a vyhrožuje Trumpovi útokem na tichomořský ostrov Guam. Teoreticky by to možné bylo, neboť Severní Korea disponuje jadernými nosiči dlouhého doletu, které by Guam zsáhnout mohly. Vypálením takové střely s jadernou náloží by se zcela jistě pro KLDR rovnalo nevyhnutelné sebevraždě.

Byl by to boj „masařky“ s „vosou“. USA by Severní Koreu během dvou hodin proměnily ve spáleniště. Zůstává pouze otázkou, co s takovým vítězstvím? Spálená země, zamořená jaderným odpadem je k ničemu. Ekologické následky, které by to mělo vůči sousedům – Čína, Rusko, Jižní Korea a Japonsko nelze dnes ani odhadnout...

Nedávno přinesl americký deník „The New York Times“, s odvoláním na vojenské vedení Pentagonu, celkem čtyři varianty řešení krize s komunistickou Koreou. Dovolím si je zde analyzovat:

Sestřelení korejských raket ještě v době letu nad KLDR

Zásah by provedlo americké letectvo, obranný raketový štít v Jižní Koreji, tak jako v Japonsku a následoval by protiútok raketami s plochou dráhou letu typu „Tomahawk“. Nepřátelské radary sice tento druh „pochodujícího torpéda“ nezachytí, ale raketa letí nízko nad zemí a hlavně pomalu. KLDR by tím měla dostatek času účinně napadnout Jížní Koreu a Japonsko nukleárními zbraněmi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková: Jurečkova superdávka poškodí nejzranitelnější

8:14 Kubisková: Jurečkova superdávka poškodí nejzranitelnější

Zklamalo mě rozhodnutí prezidenta Pavla podepsat Jurečkovu “superdávku” a absolutně nechápu zmatky,…