Bílek (KONS): Vyzýváme ministra zdravotnictví České republiky k okamžité rezignaci

04.03.2014 6:25

Konzervativní strana na základě skutečností uvedených v televizním pořadu „Reportéři ČT" odvysílaném Českou televizí v pondělí 24.2.2014 vyzývá ministra zdravotnictví České republiky k okamžité rezignaci, případně předsedu České vlády k jeho neprodlenému odvolání.

Bílek (KONS): Vyzýváme ministra zdravotnictví České republiky k okamžité rezignaci
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany

Novináři ve své reportáži velmi precizně prokázali, že současný šéf uvedeného ministerstva, Svatopluk Němeček, je jako bývalý ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě odpovědný za velmi předražený nákup důležitého zdravotnického zařízení pro léčení nádorových onemocnění. Podle uvedených zjištění byl přístroj vyráběný v USA v cenách 60 až 70 milionů Kč zakoupen přes dvě vzájemně spřízněné firmy za částku kolem 200 milionů Kč.

Máme zato, že ministerskou funkci nemůže zastávat osoba, která adekvátně nezvládne nákup ani jednoho, byť enormně důležitého, zařízení.

S ohledem na vzniklou mnohamilionovou škodu vyzýváme orgány státní správy, policii a justici, aby po odpovědných osobách vyžadovaly v této věci naplnění hmotné a trestní odpovědnosti.

Dále vyzýváme Vládu České republiky a Parlament České republiky, aby přijaly taková opatření, která by v podobných případech nákupu drahých technologií stanovila povinnost veřejně-právního investora zjišťovat ceny požadované jejich výrobcem, a stanovila maximálně možnou marži pro případné zprostředkovatele.

Činíme tak zejména s ohledem na těžce nemocné děti a dospělé občany naší země, na jejichž léčení či rehabilitace, v důsledku podobných obchodů, nezbývají ve zdravotnickém systému prostředky a musí spoléhat na dobročinné sponzorské dary.

Činíme tak s ohledem na jiné zaměstnance státu, obcí, či pracujících v soukromé sféře, kteří se dopustili mnohem triviálnějších chyb a musí za svá rozhodnutí nést patřičné následky.

Za Konzervativní stranu

Josef Bílek
předseda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: KONS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Bublan: Migraci budeme mít na talíři ještě mnoho let

18:28 Senátor Bublan: Migraci budeme mít na talíři ještě mnoho let

Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018, Informace vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rady…