Brady (SZ/Pro region): Jsem ráda, že se podařilo propojit dvě hodnotové liberální strany

23.04.2016 18:50 | Zprávy
autor: PV

Ve středu 20. dubna došlo v Moravskoslezském kraji k podepsání koaliční smlouvy mezi Stranou zelených a SNK­-ED. Tyto dvě liberální strany chtějí společně nabídnout alternativu voličům, kteří nechtějí volit ani levici, ani podnikatelské projekty. První desítka kandidátů a kandidátek má za sebou dohromady již více než 130 let v komunální politice.

Brady (SZ/Pro region): Jsem ráda, že se podařilo propojit dvě hodnotové liberální strany
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Spolulídry kandidátky jsou soudní znalkyně a bývalá náměstkyně primátora statutárního města Opavy Pavla Brady a František Šichnárek dlouholetý starosta městského obvodu statutárního města Ostravy Třebovic. Volebním manažerem je Josef Kučera.

Ve středu 20. dubna, symbolicky den před jednáním krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje došlo mezi Stranou zelených aSNK-­ED k podepsání koaliční smlouvy. „Pro region“, jak se nové uskupení jmenuje, chce zasáhnout do boje o přední místa v nadcházejících krajských volbách.

Spolulídryně kandidátky a bývalá 1. náměstkyně primátora statutárního města Opava k tomu uvádí: „Jsem ráda, že se podařilo propojit dvě hodnotové liberální strany a nabídnout tak možnost volby i voličům, kteří nevolí levicové strany nebo pochybné podnikatelské projekty. Chtěli bychom dosáhnout dvojciferného výsledku a podílet se na krajské vládě.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaké jsou vaše vztahy v ANO?

Nebo vůbec v ANO? Překvapilo mě, že máte relevantní požadavek, aby nad krajem nadále držela stráž armáda, ale tvrdíte, že vládu nebude snadné přesvědčit, Vždyť v ní ale má většinu právě ANO, tak proč by to mělo být složité?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Vláda izoluje Česko v mezinárodním prostředí

19:05 Rakušan (STAN): Vláda izoluje Česko v mezinárodním prostředí

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. dubna 2026 k financování veřejnoprávních médií a z…