ČSSD: Jako sociální demokraté říkáme: A dost!

27.02.2023 11:33 | Tisková zpráva

Vláda se rozhodla, že zlikviduje další jistoty pro běžné občany. Po návrhu na zvýšení odchodu do důchodu na 68 let, který považujeme za protiústavní, přichází další postup za hranou. Proto se společně se zástupci Mladých sociálních demokratů a odborů vydáme 28.02. v 9:00 k Poslanecké sněmovně, kde věnujeme poslancům a poslankyním malý dárek. Následně se společně přesuneme na Klárov, kde od 10:00 proběhne tisková konference.

ČSSD: Jako sociální demokraté říkáme: A dost!
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Vláda vyhlásila stav legislativní nouze, aby jej zneužila k prosazení snížení valorizace důchodů. A to je naprosto nepřijatelné! Je jasné, že naší zemi chybí konstruktivní opozice, která by hájila zájmy lidí. A my jsme připraveni. Již dříve jsme avizovali, že v případě prosazení nižší valorizace důchodů podáme ústavní stížnost.

V programovém prohlášení vlády se členové pětikoalice zavázali, že budou navazovat na kvalitní práci sociální demokracie v oblasti důchodové reformy. Místo toho však v posledních týdnech vyplouvají na povrch zprávy, které říkají pravý opak.

Vláda argumentuje hospodářským ohrožením naší země. Zároveň však odmítá připravit odpovídající daňovou reformu, která by situaci konstruktivně napravila. A ostatně nic jiného se nedalo od pravicové vlády čekat. Rozbíjení sociálního státu a jistot pro občany, na úkor nízkého zdanění velkých firem, bank a podnikatelů, je jednoduše dlouhodobou ideologickou mantrou ODS.

Zhoršování finanční situace důchodců v době rapidního zdražování a inflace naopak považujeme za opravdové ohrožení našeho státu. A jsme připraveni se proti němu postavit.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …