ČSSD: Víme co po COVIDu II.

04.04.2021 17:53

My budeme vždy stát na vaší straně! Ať už jste zaměstnaní v soukromé firmě, ve státní správě nebo jste třeba drobný podnikatel či podnikatelka. Na náklady obnovy naší země po covidové pandemii musí výrazně přispět i velké firmy, kterým stát pomohl, nebo které na současné krizi dokonce vydělaly. Proč?

ČSSD: Víme co po COVIDu II.
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD
reklama

Poslední velká ekonomická krize v naší zemi se nesla ve znamení tupých rozpočtových škrtů do investic, ale především plošného seškrtání platů státních zaměstnanců. Možná si to ještě pamatujete: pravicové strany tak dlouho varovaly před politikou ČSSD, až se pak vyřádily na vašich peněženkách.

Nakonec to ze svých kapes zaplatili především zaměstnanci, zatímco velké nadnárodní korporace dál vesele vydělávaly a své zisky „odkláněly“ do zahraničí. Tohle se už nikdy nesmí opakovat!

V naší zemi až příliš dlouho tolerujeme různé absurdní poplatky, předražené zboží a služby, nekvalitní potraviny… Vždyť platy zaměstnanců u nás jsou stále o 30 % nižší než v Rakousku nebo Německu, zatímco ceny v obchodech jsou srovnatelné, často i vyšší. Ale to asi víte sami…

V úzké spolupráci s odbory chceme vyhlásit finální kolo boje proti levné práci. Nebudeme a nechceme dál tolerovat oškubávání českých zaměstnanců jen proto, aby nadnárodní korporace v České republice dosahovaly výrazně větších průměrných zisků než v jiných evropských státech, kde jim to už nedovolí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromníci: Máslo na hlavě má většina poslanců

9:09 Soukromníci: Máslo na hlavě má většina poslanců

Komentář na facebookovém profilu k protiprávním vládním opatřením