Černoch (Úsvit): Tomio Okamura neměl jednat jako politický podnikatel. Musí to zaplatit

31.03.2015 13:23

Usnesení konference a předsednictva hnutí Úsvit.

Černoch (Úsvit): Tomio Okamura neměl jednat jako politický podnikatel. Musí to zaplatit
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit
reklama

Konference vzala na vědomí výrok auditora bez výhrad o účetnictví Hnutí Úsvit a schválila výroční zprávu hnutí a uložila předsednictvu hnutí, aby schválilo a podepsalo výroční finanční zprávu hnutí tak, aby mohla být doručena do 1.4.2015 Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Dále projednala závěry komise Jiří Stětiny k hospodaření hnutí, která byla zvolena všemi členy hnutí včetně Tomia Okamury a zavázala předsedu a předsednictvo k naplnění doporučení vyšetřovací komise. Proto předsednictvo vypovědělo smlouvy na propagaci Tomia Okamury ATM a 10 minutes kritizované Českou televizí.

Konference dále zavázala předsedu hnutí vyjednat ukončení smlouvy se společností Celsianus,  kterou sám vyjednal a podepsal. Pokud tak neučiní konference vyzvala předsedu, aby převzal osobní a hmotnou odpovědnost za případné soudní spory a vzniklé náklady z vypovězení smlouvy se společností Celsianus, která je na dobu určitou a jenž dle právních analýz byla Tomiem Okamurou uzavřena velmi nevýhodně bez řádné možnosti výpovědi.

Konference vyzvala předsedu hnutí k úhradě 560.000 Kč za dodání plánu volební kampaně do senátu a eurovoleb. Předseda měl totiž jednat z titulu své funkce a nikoliv jako politický podnikatel a kampaň nebyla hrazena, jak tvrdí Tomio Okamura, jím, ale přímo hnutím.

Na tiskové konferenci dále výkonný tajemník uvedl, že podal na základě pověření předsednictva trestní oznámení na bývalého místopředsedu hnutí Jaroslava Nováka, pro trestný čin pomluvy a vydírání. Výkonný tajemník dále vyzval, aby pokud předseda Okamura opakovaně uvádí, že investoval do předvolební kampaně 10 milionů korun ať předloží darovací smlouvy na uvedenou částku.

Dále vyzval předsedu, aby doložil ukončení smlouvy mezi předsedou Hnutí Úsvit Tomiem Okamurou a fyzickou osobou Tomiem Okamurou na mediální služby za 47 milionů za volební období.

Marek Černoch, místopředseda hnutí

Jan Zilvar, výkonný tajemník

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Svoboda: Na Plavskou se vracejí řidiči i cyklisté

22:24 Primátor Svoboda: Na Plavskou se vracejí řidiči i cyklisté

Kompletní rekonstrukce frekventované komunikace Plavská v úseku od ulice Jaselská po Nové Roudné byl…