Černý (ODS): Peroutka byl gentleman

21.03.2016 17:20

Komentář krajského zastupitele a radního ve Žďáře nad Sázavou Radka Černého k aktuálnímu tématu.

Černý (ODS): Peroutka byl gentleman
Foto: ODS
Popisek: Radek Černý

Ferdinand Peroutka strávil celou druhou světovou válku ve vězení na Pankráci a nacistických koncentračních táborech. Šest let! Říšský protektor K. H. Frank a ministr školství a lidové osvěty Emanuel Moravec mu nabídli svobodu: pokud se opět ujme vedení časopisu Přítomnost, ale v jejich službách. Ferdinand Peroutka to odmítl. Novinář a literát byl transportován na Goethem oblíbený vrch Ettersberg nedaleko Výmaru, kde byl vybudován vyhlazovací tábor Buchenwald. Osvobodila ho až americká armáda. Ferdinand Peroutka tolik trpěl a přitom obstál se ctí! Kdo z nás by to dokázal? Po roce 1948 musel emigrovat, protože nechtěl být nástrojem další totality. Od roku 1951 do r. 1961 vedl české oddělení rádia Svobodná Evropa. Zemřel v cizině v roce 1978 a až v roce 1991 mohly být jeho ostatky uloženy na Vyšehradě. Doma, v republice, kterou od začátku po boku T.G. Masaryka osudově miloval od svého zrození.

Normalizační plánovač a prognostik Miloš Zeman s aktuální adresou na Pražském hradě běžně trousí urážky, provokuje a destabilizuje společnost. Vnímavé spoluobčany nepřekvapuje, že se za svoje plácání o tom, jak četl článek, který neexistuje, který prý dokazuje, že pan Peroutka byl obdivovatelem fašismu, se není schopen ve své ješitnosti ani chlapsky omluvit. Předpokládám, že jeho porucha osobnosti má kořeny v dětství, když vyrůstal bez mužského vzoru v rodině. Zeman si raději pozval na Hrad 900 oddaných poddaných, aby s ním na státní útraty debužírovali při oslavě 3. výročí jeho neslavného prezidentského mandátu. Provokace, urážky, přisprostlé hulvátství, jeden myšlenkový potrat za druhým, produkuje Miloš Zeman v rámci své permanentní politické kampaně. Udržuje si tak dostatek „ctihodných“ obdivovatelů s volebním právem, což je osvědčená a fungující taktika. A jeho mluvčí? Podle toho by se mohlo v gramatice českého jazyka stupňovat přídavné jméno trapný: Trapný- Trapnější-Ovčáček. Kdyby se raději důchodce z Nového Veselí vrátil ke kořalce a k jitrnicím na Vysočinu. Mohl by objímat stromy, ty se stejně jako zesnulí novináři nemohou bránit.

Politik je krajský zastupitel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

9:06 Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice.