Tolik jedna z členských zemí EU, která roky dostávala finanční prostředky na to, aby zajistila ochranu Schengenské hranice….
Rozumím tomu, že ani Itálie ani Řecko v době kdy vstupovali do EU, a následně v době, kdy řešili (a řeší) své vlastní finanční problémy nepředpokládaly, že by k něčemu takovému, čeho jsme nyní svědky, vůbec mohlo, dojít. Pravděpodobně nepředpokládaly, že by Evropa nejen, že nejen že by nebyla schopna toto nebezpečí včas analyzovat a přijmout okamžitá opatření ke své ochraně a obraně, ale už vůbec ne to, že by část Evropy těmto destrukčním ambicím šla s otevřenou náručí a dementním úsměvem naproti, zcela bez koordinace se zbytkem Evropy....protože nás za svůj "zbytek" evidentně považují a to nejen v oblasti celoevropské bezpečnosti, ale např. i v oblasti kvality potravin....netřeba více komentovat.
Pokud to Italové udělají, pak to bude definitivní začátek konce volného pohybu osob a všech doposud platných pravidel v EU (která jsou nakonec tak jako tak účelově upravována ve smyslu, že nelegální migrant vlastně není až tak nelegální, problematické definování tzv. bezpečných zemí atp.) = konec Schengenského prostoru, jak ho známe, zahájení nijak nekoordinovaného procesu uzavírání státních hranic – to se samozřejmě netýká jen České republiky. Toto rozhodnutí Italské vlády může mít i velmi závažné důsledky pro další řešení migrační politiky ve vztahu EU – Turecko, kdy by u Turků mohl oprávněně vzniknout dojem, že doposud dostatečně nevyužili celého svého, do značné míry vydíracího potenciálu, než tomu doposud bylo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV