Charanzová (ANO): Webové stránky budou muset být uzpůsobeny i pro lidi se zrakovým handicapem

22.05.2016 10:40 | Zprávy
autor: PV

Webové stránky veřejných institucí budou dostupné pro všechny, tedy i osoby se zrakovým postižením, další znevýhodněné skupiny lidí či například starší občany. To je závěr jednání, které vedli začátkem května zástupci EP a Rady.

Charanzová (ANO): Webové stránky budou muset být uzpůsobeny i pro lidi se zrakovým handicapem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dita Charanzová

“Žijeme v digitální době, většina z nás si svůj život dokáže jen těžko představit bez přístupu na internet – ať už na počítači či v chytrém telefonu. Přesto i v dnešní době řada občanů EU nemá tuto možnost – a to nemluvím o zábavě, ale o přístupu k informacím veřejných institucí. Víc než 167 milionů občanů EU má nějaký handicap (ať už zdravotní nebo třeba věkový), který jim omezuje dostupnost informací či služeb na internetu – počínaje podáním daňového přiznání, přes vyplnění žádosti o příspěvek, zaplacení poplatků až po zápis dítěte do školy,” vysvětluje česká europoslankyně Dita Charanzová důvody, které vedly k přípravě materiálu.  

Jednání o nové směrnici, která se vedla poslední tři roky, dospěla k úspěšnému konci, a to díky dohodě zástupců Evropského parlamentu a Rady. Ti se dohodli na konečném znění textu, který nyní poputuje ke schválení příslušnému výboru Evropského parlamentu a následně na jednání pléna. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.