Chovanec (ČSSD): Socdem nebude fíkový list na jedno použití

13.05.2018 22:24 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k návrhu koaliční smlouvy.

Chovanec (ČSSD): Socdem nebude fíkový list na jedno použití
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Milan Chovanec na sjezdu ČSSD.

Ptáte se mě, co mi přesně vadí na návrhu koaliční smlouvy? Tady to je:

1. Není to většinová koalice, ale smlouva mezi dvěma politickými stranami o menšinové vládě, která má hnutí ANO zajistit demokratickou legitimitu. Většinovou prodemokratickou vládu se nikdo ani nepokusil sestavit, byť reálné možnosti tu byly.
2. Smlouva vůbec neřeší podmínky, za jakých vláda získá podoporu od komunistů. To prý dojednává SAMOSTATNĚ hnutí ANO. Ale socdem za to přeci TAKÉ ručí. Za něco, co vůbec nezná?
3. Je důvodem tohoto podivného postupu snaha obejít Bohumínské usnesení? Pak to ale není pohádka o 
Chytré horákyni, ale o Králi Lávrovi. A všichni v socdem z toho budou mít leda tak oslí uši! 
4. Poslední požadavky KSČM směřující do oblasti zahraniční politiky (tedy našeho možného resortu!) jsou toho snad dostatečnou ukázkou. Nebo ne?
5. Kam zmizel požadavek na pojistku proti přehlasování ze strany hlasovací koalice ve Sněmovně ve složení ANO, KSČM a SPD? Ještě před pár dny se tím naši vyjednavači zaklínali! A tvrdili, že zbaví parlamentních funkcí reprezentanty SPD. Kde to je? 
6. Ustupujeme, abychom se dohodli? OK. Ale proč všude? Nestačí snad, jak jsme z požadavku na neúčast trestně stíhaného politika udělali politika odsouzeného? A to ještě bez faktických pojistek, že vláda S DŮVĚROU od socdem nepojede DÁL BEZ socdem! A nemusím snad dodávat, že už to mi vůbec nejde pod vousy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šebelová (STAN): Bez propojení prevence se zdravotnictvím to fungovat nebude

22:01 Šebelová (STAN): Bez propojení prevence se zdravotnictvím to fungovat nebude

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vzniku Ministerstva pro sport, prevenci a zdraví