Chovanec poklepal na základní kámen nové stanice hasičů a záchranky

04.10.2014 14:11 | Zprávy

Hasiči a záchranná služba ve Vrchlabí na Trutnovsku budou mít od podzimu příštího roku novou stanici a výjezdové stanoviště. Ve čtvrtek 2. října 2014 stavbu slavnostně zahájil ministr vnitra Milan Chovanec spolu s hlavními představiteli Královéhradeckého kraje, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby. Hasičům i záchrance se díky novému výjezdovému místu zkrátí dojezdové časy k mimořádným událostem.

Chovanec poklepal na základní kámen nové stanice hasičů a záchranky
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

„Přál bych si, aby stanic pro hasiče bylo po republice co nejvíce,“ řekl v úvodu ministr Chovanec.

„V budovách, ve kterých hasiči často slouží, vidím náš dluh. Zdejší stavba je střípkem do skládačky velké mozaiky nových stanic a já doufám, že to je začátek nové cesty poklepávání základních kamenů,“ dodal. 

Stará stanice v Husově ulici sloužila zdejším profesionálním hasičům více než čtyřicet let a nyní už je v žalostném technickém stavu. Do budovy zatéká, okna ani vrata netěsní a na dvoře se propadá kanalizace. Navíc, když hasiči vyráží k události, často se svou technikou manévrují v úzké uličce, do které musí najíždět nadvakrát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

20:14 Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

Lesní cesta Kanonská ze sedla Skřítek směrem k Rabštejnu je po opravě opět otevřená veřejnosti.