Chroust (TOP 09): Sundat růžové brýle za 3, 2, 1 … nebo to dopadne špatně

24.10.2021 12:56 | Komentář

Po dlouhých letech dochází ke změně vládnutí. Nastupuje mnoha lidmi vysněná koalice demokratických stran, které do velké míry zaručují slušnost a odpovědnost. Kde tolik nehrozí provokace, nebo velké skandály a pakliže ano, umí si je ty strany rychle personálně vyřešit.

Chroust (TOP 09): Sundat růžové brýle za 3, 2, 1 … nebo to dopadne špatně
Foto: TOP 09
Popisek: Martin Chroust

Moje obava je z velkého nadšení mnoha voličů, kterým se nyní splnil mnohaletý sen o lepší vládě. Z velkého nadšení může být také vnitřní zklamání. Známe to z historie velice dobře, kdy po očekávané změně nenastal onen kýžený ráj na světě a kde střet s realitou je najednou tvrdý jako betonová zeď. Po zvolení Václava Havla se nestal svět lepším ze dne na den a dělalo se mnoho chyb. Po zvolení Baracka Obamy se Amerika nestala křišťálová ani dokonalá. V obou případech ale došlo k idealizování a vnuknutí myšlenky lepšího světa právě díky těmto lídrům a pak následovalo zklamání, nepochopení a mnohdy odsouzení.

Změna která nyní přichází je v odpovědnosti a přístupu k vedení naší země a ne zázrakům na počkání! Je to cesta k nápravě naší pověsti v zahraničí, nastavení pravidel pro fungování státu bez oligarchizace. Změna která teď nastává nepřináší ale nic jiného, než tvrdou práci a odříkání a očekává od nás všech pochopení a trpělivost. Sundejme růžové brýle změny, nebo nás ten samotný proces zničí. Přiznejme si pravdu, naše země nevzkvétá a dá dlouhé roky práce a nepopulárních kroků k tomu, abychom se z toho dostali.

MARTIN CHROUST, PŘEDSEDA KO TOP 09 LIBEREC

Zdroj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá