Druhou možností je, že se agentury přinášející tyto odhady raději drží zkrátka a žádná z nich nechce vybočit z nastaveného trendu a dopustit se výraznější odchylky od ostatních. Ať už je to jedna či druhá možnost, v něčem se tyto volby liší od předešlých.
Před pár týdny jsem si po předvolebním rozvodu volební koalice KDU-ČSL přečetl informaci o aktivním vstupu dalšího českého miliardáře Dalibora Dědka v dresu Starostů a nezávislých do české politiky. Ve stejném článku byla i informace o tom, že miliardáři, či alespoň velmi bohatí lidé, otevřeně stojí za většinou politických stran s reálnou nadějí na úspěch ve volbách. Tedy kromě ČSSD, ODS a KSČM. U ČSSD a ODS byla však objektivně doplněna informace o propojení těchto stan s podnikatelskou i lobbistickou smetánkou snad od jejich vzniku, avšak pasivním způsobem, kdy ti vlivní stojí za oponou a nevystupují na veřejnosti, což pro ně může být ještě zajímavější. KSČM tedy svého miliardáře nemá, což je dobře, nemohla by hájit jeho zájmy, pokud by to tedy nebyl miliardář, jehož zájmem by bylo, aby se měli lépe primárně občané nízkopříjmoví než lidé jako on. Zatím se neobjevil. To však řešit nechci.
Určitě jste si všimli, že Andrej Babiš při volební kampani zbytečně moc nemluví. Dlouhé rétorické výstupy nejsou jeho silnou stránkou, a tak raději láká lidi na autogramiádu své knihy, chodí na koncerty a další společenská setkání, kde se trpělivě fotí s občany, kteří jej prosí o společné »selfíčko«, či s pejskem od hodné babičky, která ho má tak ráda a »vždy« ho volila, a vše úspěšně prezentuje mezi lidi na všech možných sítích. Respektive ne on, jeho tým. Někomu stačí, když se jej alespoň dotkne…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV