Daněk (ODS): Byt, či nebýt...

14.02.2016 8:33

Chtějí byt, nebo tu nechtějí být... Zase ti uprchlíci, aneb kdo jinému…

Daněk (ODS): Byt, či nebýt...
Foto: ODS
Popisek: ODS

Na téma urchlické krize, chování uprchlíků a jejich rodin byly napsány již tisíce fejetonů, studií a srdceryvných esejí. Každý občan státu má právo se k problému vyjádřit svými vlastními slovy aniž by byl označován za (xenofoba,fašistu či jinak hanlivě), když myslím vlastními slovy, tak chci opravdu slyšet nebo číst pravdivou myšlenku nebo názor.

Dnes většina odborné vřejnosti píše pod rouškou všeobecného názoru, který je spíše utopií nebo představou jak by se to nám líbilo. Realita je však v pravdě úplně jinde, každý den díky exekucím posíláme na ulice desítky našich občanů, a pak posléze vidíme, jak přistěhovalecká rodina pohrdá “full” servisem hrazeným z našich daní přes (ne)ziskovku, která to všechno domluví, co se stane když 100m byt dáme našim lidem; budou vděční, starat se o své děti a nebudou muset bydlet někde v autě.

K situaci Magistrátu města Jihlavy, který vyšel maximálně vstříc přistěhovalcům, a nabídl byty ze svého bytového fondu k užívání, to se ovšem nesetkalo s pochopením této početné skupiny iránčanů,  jenž jsou evidentně zvyklý na jiný standard a nepochopili (nikdo jim to asi nevysvětlil), že na lepší se musí v Čechách pracovat…

Nabízet humanitární pomoc je lidské a lehce uchopitelné i jako problem k řešení, ale napřed se zkusme podívat na problem našich občanů najít reálné řešení na případy vytěhovaných rodin s dětmi na základě exekucí, kdy státní exekutor nemá problém sebrat z domu cokoli, respektive možná celý dům.

Vláda se pak diví, že čeští občané nevítají uprchlíky s otevřenou náručí, protože sami neví co bude s nimi!

Vážený premiére nemusíte se zastávat Vašich ministrů; Vy jste je vybíral a navrhl, zodpovědnost je tedy jen na Vás, Vy byste měl odstoupit!

Smýšlím národně, mne jste výrazem o fašistech urazil, nechci aby premiér mé země byl xenofob, který neuznává právo na názor ostatních!  

Jiří Daněk

  • BPP
  • Stát se má řídit jako stát!
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

22:18 Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

Dějiny světa jsou od nepaměti dějinami válek, následného usmiřování a budování poničených hodnot a o…