Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje zřízení městského útulku

07.02.2019 10:13

Prohlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k podpoře iniciativy občanů Valašského Meziříčí ke zřízení útulku pro opuštěné a toulavé kočky.

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje zřízení městského útulku
Foto: DSZ
Popisek: DSZ - Za práva zvířat - logo
reklama

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vyjadřuje podporu občanům Valašského Meziříčí, kteří přišli s iniciativou, aby město zřídilo útulek pro kočky.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se ztotožňuje se stanoviskem místních občanů - ochránců zvířat.

„Starosta, Rada města, ředitel Městské policie a Odbor komunálních služeb se staví ke zřízení kočičího útulku a k pomoci toulavým kočkám ve městě naprosto negativně. Ve Zpravodaji města 1/2019 zveřejnili článek s názvem 'Kočky na ulici nekrmte!', ve kterém občanům města radí, aby nekrmili opuštěné a toulavé kočky bez domova a neumísťovali pro ně zateplené boudičky - i když je to často jediná šance mnohých opuštěných koček na přežití mrazivé zimy. Také je v tomto článku upozorněno na možnost udělení pokuty za takovéto jednání. Omezování cílených zdrojů potravy (zákaz přikrmování koček a likvidace krmiva umístěného dobrovolníky) lze z hlediska efektivity, ekonomiky a etiky pokládat za kontraproduktivní řešení regulace populace opuštěných zvířat. Opuštěná zvířata se dále množí a zatěžují tak danou lokalitu. V době nedostatku či jiného ohrožení populace se naopak množí mnohem více, aby pokryla případné ztráty způsobené podvýživou a jejími následky. Omezení potravy má za následek pouze množství oslabených jedinců, mezi kterými se snáze šíří různé choroby, které mohou být přenosné i na lidi. Zákazem krmení toulavých koček tak pouze Zastupitelstvo města celý problém ještě více prohloubí, a tudíž se také prodraží řešení tohoto problému“.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT apeluje na představitele města Valašské Meziříčí, aby rozhodli o zřízení městského útulku pro kočky a vyřešili tím současnou alarmující situaci. Dále je vyzývá k tomu, aby namísto avizovaných represí spíše podpořili občany, kteří v současnosti pomáhají bezprizorním kočkám.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT má za to, že spolupráce s dobrovolníky v této oblasti může městu řešení tohoto problému pouze ulehčit.

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT, V Domažlicích 6. 2. 2019

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kožušník (ODS): Zavedeme očkovací pasy?

6:38 Kožušník (ODS): Zavedeme očkovací pasy?

„Váš cestovní očkovací průkaz, prosím…“ I tak by se vás mohli ptát na státních hranicích. Očkovací c…