Dolejš (ČSSD): Je třeba zvrátit záměr zrušit vojenský újezd v Brdech

23.11.2013 22:19

Vůči návrhu vlády v demisi zrušit vojenský újezd Brdy se ostře ohradil poslanec Richard Dolejš (ČSSD), který proti záměru zrušit vojenský újezd Brdy dlouhodobě aktivně vystupuje.

Dolejš (ČSSD): Je třeba zvrátit záměr zrušit vojenský újezd v Brdech
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Vláda v této věci na svém jednání 20. listopadu schválila návrh zákona, který posílá do Parlamentu. Podle poslance Richarda Dolejše takto závažná rozhodnutí nemůže činit vláda v demisi, a proto bude po ustavení nové vlády iniciovat jednání s novým ministrem obrany s požadavkem na stažení příslušného návrhu zákona a přehodnocení celého záměru zrušit vojenský újezd Brdy.

Předložení zákona je podle poslance Dolejše navíc v příkrém rozporu s předchozí dohodou učiněnou mezi ministrem obrany gen. Pickem a stínovým ministrem obrany za ČSSD Janem Hamáčkem. Ta spočívala v ujištění ze strany ministra Picka, že současná vláda v demisi nebude v procesu rušení vojenského újezdu pokračovat a nebude dále činit žádné zásadní kroky.

„Mám pocit, že ministerstvo obrany podlehlo v této věci tlakům developerských lobbistických skupin, jejichž aktivity by mohly být pro zdejší oblast značně negativní. Rád bych se v této věci mýlil,” uvedl poslanec Richard Dolejš (ČSSD).

Dlouhodobě zastávané stanovisko poslance Dolejše nerušit vojenský újezd Brdy a znovu zahájit seriózní debatu o redukci vojenských výcvikových prostorů v ČR se opírá o nevoli starostů devatenácti obcí, sousedících s hranicemi vojenského újezdu Brdy. Kromě obav z možných budoucích neprůhledných developerských aktivit v oblasti po zrušení újezdu, ochrany přírody a vodních zdrojů, kritizují rovněž chabou argumentaci ministerstva obrany, zatajování informací a arogantní způsob komunikace se samosprávami.

reklama

autor: cssd.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šojdrová (KDU-ČSL): Rusové na olympiádu nepatří

22:16 Šojdrová (KDU-ČSL): Rusové na olympiádu nepatří

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.