Dolínek (ČSSD): Je nehorázné, že Evropská unie brání dobudování Pražského okruhu

05.02.2016 17:07

Praze hrozí, že Evropská unie bude požadovat nové posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) u části stavby Pražského okruhu, konkrétně stavby SOKP 511 - spojení stávající funkční části okruhu od dálnice D1 u Modletic k místu, kde u Běchovic přechází Štěrboholská radiála do navazující dálniční spojky D11 a D10. Pravidla totiž změnil nový zákon, a tak Evropská komise nechce uznat díla s posudkem EIA podle předchozího zákona z roku 1992, což se týká i SOKP 511. Reálně tak hrozí, by stavba musela celou EIA absolvovat znovu a podle současně platné právní úpravy. To by znamenalo zdržení o několik let.

Dolínek (ČSSD): Je nehorázné, že Evropská unie brání dobudování Pražského okruhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

Tuto variantu jednoznačně odmítá náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek. „Považuji za naprosto nehorázné, že se Evropská unie tímto způsobem snaží zabránit dobudování Pražského okruhu, který je naprosto klíčový pro zlepšení dopravní situace v Praze i kvality života Pražanů. Udělám maximum proto, abychom tomuto nesmyslnému zdržení zabránili,“ uvedl Dolínek, který se obrátí na ministra životního prostředí Richarda Brabce s požadavkem, aby téma Pražského okruhu bylo součástí jednání, které povede příští týden ve středu v Bruselu ministerská delegace. Ta se bude pokoušet vyjednat výjimku, neboť obdobný problém hrozí i dostavbě dálnic D11 a D35.

Podle Dolínka by měla mít dostavba Pražského okruhu absolutní prioritu. Netýká se totiž pouze 1,3 milionu Pražanů, ale jde o klíčovou dopravní stavbu i z celorepublikového pohledu.

„Není žádným tajemstvím, jak masivní je tranzitní doprava, která vede přes Prahu. Z tohoto pohledu je stavba důležitá pro celou republiku. Mým hlavním úkolem je ale hájit zájmy Prahy a Pražanů. Už jsem o problému jednal s českými europoslanci a oceňuji, že se snaží na půdě Evropského parlamentu i dalších institucí pomoci,“ řekl Dolínek.

Komerční zpráva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Co dál se zdravotnickými prostředky?

20:09 Válek (TOP 09): Co dál se zdravotnickými prostředky?

Medicína je podnikání. V některých oblastech, jako je estetická chirurgie to nikoho nepřekvapí a živ…