Dolínek (ČSSD): Praha získá z evropských fondů 11 miliard korun. Je to obrovský úspěch

11.06.2015 22:23 | Zprávy

Evropská komise schválila nový operační program pro roky 2014-2020 Praha – pól růstu České republiky zaměřený na podporu zvyšování konkurenceschopnosti hlavního města. Dnes byl program v Bruselu také podepsán premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Dolínek (ČSSD): Praha získá z evropských fondů 11 miliard korun. Je to obrovský úspěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Je to obrovský úspěch, ze kterého budou mít prospěch všichni Pražané,“ prohlásil náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy a evropských fondů Petr Dolínek. V novém multifondovém programu se počítá s více než 403 miliony eur (cca 11 miliard českých korun), které budou směřovat do oblastí výzkumu, vývoje a technologických inovací, energetických úspor a lepší veřejné dopravy, sociálního začleňování a boji proti chudobě a oblasti vzdělávání.

„Schválení operačního programu v této podobě je obrovským úspěchem a zároveň velkou výzvou. Jednoznačně přispěje k dalšímu efektivnímu rozvoji naší metropole a naším prioritním úkolem bude nyní vše dobře připravit, aby čerpání probíhalo bez problémů a peníze směřovaly do projektů, které budou pro město skutečně přínosné,“ říká Petr Dolínek a dodává: „Zaměříme se na to, jak maximálně zefektivnit celý proces čerpání od podání žádostí až po faktické čerpání a rovněž kontrolní proces.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Stačilo!): Někdo Donaldovy plány prostě zaplatit musí

19:05 Štefec (Stačilo!): Někdo Donaldovy plány prostě zaplatit musí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice amerického prezidenta Donalda Trumpa