Dolínek (ČSSD): Vadné kabely v Blance... Neustále na nás ze skříní padají kostlivci

03.03.2015 11:31

Vedení hlavního města Prahy došla trpělivost s neustálými průtahy otevření tunelového komplexu Blanka a bude žádat náhradu škody.

Dolínek (ČSSD): Vadné kabely v Blance... Neustále na nás ze skříní padají kostlivci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Tunel Blanka je smutné dědictví předchozích pražských vlád. Neustále na nás ze skříní vypadávají kostlivci a je přinejmenším paradoxní, že si například ODS vůbec dovolí něco kolem Blanky kritizovat. Každopádně naším úkolem teď je Blanku v co nejkratším termínu otevřít, ale musíme postupovat dle zákona, dbát na bezpečí řidičů a udělat vše proto, aby Praze nevznikaly už další náklady u již tak předražené stavby “ říká náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Aktuálně brání otevření problém s kabely, které navlhly při přívalových deštích v červnu 2013. Vedení magistrátu nyní čeká na oficiální vyjádření soudního znalce, který zkoumá, kolik kabelů bude třeba vyměnit. To bude mít k dispozici do konce března. Zároveň však již nyní avizuje, že najde viníky současných problémů a bude žádat náhradu škody. „Již jsem poslal zhotovitelům jasné dotazy, kdo a na základě čeho položil zjevně nevhodný typ kabelů a z jakého důvodu ležely tyto kabely údajně ve vodě po dobu několika měsíců. Upozornil jsem je, že Praha bude žádat náhradu škody. Již v tomto týdnu povedeme s dodavateli jednání o tom, zda uznají svou chybu a jsou připraveni ji napravit. Zároveň nechám v radě projednat a schválit, abychom se mohli v případě, že se nedohodneme, obrátit na soud,“ vysvětluje Petr Dolínek. Ten již v minulém týdnu zadal právnímu oddělení magistrátu pokyn, aby analyzovali smlouvy s dodavateli s cílem najít viníka problémů. „Možnosti jsou v zásadě dvě, buď naši předchůdci ve vedení Prahy podepsali špatné a pro město nevýhodné smlouvy, nebo dodavatelé neplní své smluvní závazky,“ uzavírá Dolínek.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr DolínekTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Prodlužováním nouzového stavu vláda zakrývá neschopnost řešit uprchlickou krizi

22:21 Fiala (SPD): Prodlužováním nouzového stavu vláda zakrývá neschopnost řešit uprchlickou krizi

Komentář na facebookovém profilu k nouzovému stavu