Drápalová (SZ): Pětiprocentní klauzule pro vstup do europarlamentu je na politicích. Jsme pro změnu zákona

03.06.2015 16:56 | Zprávy

Po rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) k 5% hranici pro vstup do Evropského parlamentu se Strana zelených (SZ) rozhodla vzít zpět podnět k jejímu zrušení.Ten vloni podala k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS). Vzhledem k respektování nálezu ÚS, předvídatelnému výsledku jednání NSS v návaznosti na rozhodnutí ÚS a snaze zbytečně nezatěžovat soud, budou zelení usilovat o zrušení uzavírací klauzule úpravou legislativy.

Drápalová (SZ): Pětiprocentní klauzule pro vstup do europarlamentu je na politicích. Jsme pro změnu zákona
Foto: Archiv JD
Popisek: Jana Drápalová, předsedkyně Strany zelených

"Rozhodnutí Ústavního soudu o zachování 5%ní hranice pro vstup do Evropského parlamentu respektujeme, ale náš názor je i nadále odlišný. Stanovisko Ústavního soudu ostatně nebylo jednomyslné a tři ze soudců se s nálezem neztotožnili. Rozhodnutí o existenci uzavírací klauzule je podle soudu čistě na politicích a v EU ji využívá asi jen polovina zemí. V posledních letech je členskými státy spíše rušena, než zaváděna. Proto i my budeme usilovat o její zrušení změnou legislativy," uvádí Jana Drápalová, předsedkyně Strany zlených.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Lipavský: Problémem je ruský imperialismus

22:01 Ministr Lipavský: Problémem je ruský imperialismus

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání na Aljašce