Řešením situace ale podle SZ nesmí být větší kontrola internetu omezující svobodu a soukromí, kterou navrhuje ministr Chovanec, ale efektivní řešení v trestněprávní rovině. Příklady z Polska ukazují, že je možné dopadnout i neonacisty, kteří se schovávají za kalifornskou firmu Dreamhost, která uvedený server provozuje.
Data zveřejněná na webu mohou pocházet z interní databáze SZ, ke které mají přístup jednotliví členové. Strana údaje analyzuje a prověřuje zabezpečení databáze i dalších systémů. V kontextu zpráv o úniku e-mailů premiéra zváží SZ případné další právní kroky. "
Různé druhy seznamů jsme v historii Evropy i Česka zažili už nespočetněkrát, nikdy to však nevedlo k ničemu dobrému. Snaha zastrašovat lidi zveřejňováním jejich jmen a údajů o nich, ať už jde o korespondenci či bydliště, je daleko za hranicí vkusu i pravidel demokracie,” uvádí Jana Drápalová, předsedkyně SZ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV