Dvořák (ČSSD): S výsledkem dražby Belvederu jsme spokojeni

12.11.2015 21:54 | Zprávy
autor: PV

Královéhradecký kraj vydražil Belveder v Peci pod Sněžkou za dvojnásobek odhadní ceny. Vyvolávací cena 3 miliony korun, konečná cena 6,3 milionu korun.

Dvořák (ČSSD): S výsledkem dražby Belvederu jsme spokojeni
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Tak dopadla druhá veřejná dražba krajského majetku. Tentokrát byl předmětem aukce Belveder v Peci pod Sněžkou, bývalá základní škola při ozdravovně s ubytováním. Dražbu uspořádal kraj po předchozí velmi dobré zkušenosti, navíc je takový způsob prodeje transparentní bez možnosti korupčního jednání.

Po velkém úspěchu první veřejné dražby, kterou uspořádal Královéhradecký kraj v květnu tohoto roku, se vydražil další nepotřebný krajský majetek – objekt Belveder v Peci pod Sněžkou. Vyvolávací cena byla 3 miliony korun, objekt se nakonec vydražil za 6,3 milionu korun. „S výsledkem dražby jsme velice spokojeni. Doufali jsme, že bychom mohli Belveder vydražit minimálně za dvojnásobek odhadní ceny, což se podařilo,“ řekl krajský radní pro oblast majetku a investic Josef Dvořák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastáváte se Babiše

V mnohém s vámi souhlasím, ale nemyslíte, že by se měl postavit Macinkovi? Udělal to jen tak napůl. Proč Macinkovi tolerujete jeho chování? Vy s ním snad nemáte problém? Nebojíte se, že to může poškodit koalici jako celek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Řešením je změna systému obchodování s emisními povolenkami

8:19 Premiér Babiš: Řešením je změna systému obchodování s emisními povolenkami

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se ve čtvrtek 12. února 2026 zúčastnil na belgickém zámku Alden Biels…