Eurokomisařka Creţu: Česká republika má moji podporu

31.03.2015 21:03

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se tento týden setkala s evropskou komisařkou Corinou Creţu. Hlavním tématem pracovní návštěvy byly evropské fondy, a to jak problematika dočerpání končícího programového období, tak stav schvalování nových programů.

Eurokomisařka Creţu: Česká republika má moji podporu
Foto: MMR
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Seznámila jsem eurokomisařku s aktuálním stavem čerpání evropských fondů. Shodly jsme se, že kvalita podpořených projektů je klíčovým kritériem, nejde jen o rychlost dočerpání prostředků. Příprava kvalitních projektů je zásadní i pro nové programové období. S eurokomisařskou jsme se dohodly na častějším sdílení informací v oblasti čerpání evropských fondů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

„Těší mne, že jsem měla příležitost projednat s ministryní Šlechtovou situaci v oblasti provádění operačních programů z období 2007–2013 i diskutovat o probíhajících jednáních o operačních programech pro nové období 2014–2020. Ujistila jsem ministryni a její kolegy, že se mohou spolehnout na moji podporu i na součinnost Komise, abychom zajistili, že evropské fondy budou v České republice využity podle očekávání občanů a v souladu se zásadami politiky soudržnosti,“ doplnila eurokomisařka Corina Creţu.

Komisařka je členkou kolegia komisařů Evropské komise a je zodpovědná za regionální politiku a za správu evropských strukturálních a investičních fondů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…