Europoslanec Mach: Kraje si už dlouhou dobu hrají na malé Evropské unie

20.08.2016 21:11

Hra krajů na malé Evropské unie se nelíbí stále více lidem

Europoslanec Mach: Kraje si už dlouhou dobu hrají na malé Evropské unie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Mach, předseda Svobodných

Místo molochů, které netransparentně přerozdělují peníze, efektivní kraj s partnerským přístupem k obcím a obyvatelům. V takové změně kurzu vidí šanci na fungující regiony stále více lidí. Svědčí o tom rostoucí preference koalice Svobodní a Soukromníci, která tento krok prosazuje. Celkem v devíti krajích se už její volební potenciál po dalším růstu přehoupl přes pětiprocentní hranici. Koalice Svobodní a Soukromníci fungují v deseti krajích z celkového počtu 13, v nichž se 7. a 8. října uskuteční volby do krajských zastupitelstev.

Ve Zlínském kraji 12,9 procenta, v Královéhradeckém 8,5 procenta, v Pardubickém 7,8 procenta a v dalších šesti nad pěti procenty. Takové výsledky přiřkl koalici Svobodných a Soukromníků aktuálně zveřejněný průzkum společnosti SANEP. „Koalice vznikaly teprve letos, v některých regionech jsme spolupráci navázali až v létě. To, že jsme tak rychle zaujali veřejnost, svědčí o tom, že současná politika krajů opravdu potřebuje změnu,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer, který je zároveň lídrem v Pardubickém kraji.

Svobodní a Soukromníci vidí cestu k lepším krajům v úspornějších krajských úřadech, účinnější pomoci obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. „Kraje si už dlouhou dobu hrají na malé Evropské unie. Na problémy lidí v regionech neumí najít řešení, a jen netransparentně a od stolu přerozdělují peníze. Mnohdy tak dochází k paradoxu, kdy kraje spíše překážejí, než aby pomáhaly,“ podotýká předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach. Pro každý kraj je připraven podrobný program, který reaguje na konkrétní problémy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

22:12 Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k médiím.