Europoslanec Zdechovský přijede do Jihomoravského kraje diskutovat s občany

02.01.2016 20:19

V pondělí 4. ledna v rámci svých poslaneckých dnů zamíří europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) na jižní Moravu. Ve 13 hodin navštíví Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, v 15.15 se setká v Brně-Bystrci s rodinou Vackových, kteří se starají o pětiletého syna Honzíka ve vigilním kómatu, a v 17 hod ho čeká v Dolních Bojanovicích v Obecním domě přednáška pro veřejnost na téma migrační krize.

Europoslanec Zdechovský přijede do Jihomoravského kraje diskutovat s občany
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Návštěva fakultní nemocnice je zaměřena na Centrum mezinárodního výzkumu. Europoslanec se setká s ředitelem Mezinárodního centra klinického výzkumu (FNUSA-ICRC) G. B. Stokinem.

Tématem jednání bude čerpání prostředků na výzkum z Evropské unie a efektivita jejich vynaložení.                

O pětiletého Honzíka z Brna, který je následkem tonutí ve vigilním kómatu, se starají jeho rodiče, které navštíví Zdechovský po 15. hodině. Stav chlapce vyžaduje 24 hodin péče. „Několik hodin denně s ním musejí rodiče rehabilitovat, krmí ho stříkačkou do sondy pětkrát denně a vykonávají osobní hygienu. Jedinou možností, jak jeho stav alespoň částečně zlepšit, je autotransplantace kmenových buněk z kostní dřeně, kterou provádějí na klinice v Bělehradě,“ popisuje Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se o případ malého Honzíka zajímá.

„Obrátili se na mě rodiče se svým příběhem, proto jsem se rozhodl jim pomoci. Oceňuji jejich péči a obětavost, kdy se doma starají o svého těžce nemocného syna. Je to obrovská oběť a mrzí mě, že právě tito rodiče nejsou v České republice ze strany státu nijak podpořeni,“ říká Zdechovský. Při 24 hodinové péči o dítě má rodič nárok pouze na 3 hodinovou výpomoc hrazenou zdravotní pojišťovnou.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poláci vyhlásili boj stočeným tachometrům. A co Češi???
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

22:18 Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

Dějiny světa jsou od nepaměti dějinami válek, následného usmiřování a budování poničených hodnot a o…