Europoslankyně Dlabajová vede misi Výboru pro rozpočtovou kontrolu do jižní Itálie

18.07.2016 16:14 | Zprávy
autor: PV

Česká europoslankyně Martina Dlabajová (ANO, ALDE) vede ve dnech 18. - 20. července kontrolní misi Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) Evropského parlamentu do jižní Itálie. Cílem mise je prověřit čerpání prostředků z Evropského sociálního fondu.

Europoslankyně Dlabajová vede misi Výboru pro rozpočtovou kontrolu do jižní Itálie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martina Dlabajová, europoslankyně za hnutí ANO

Česká europoslankyně Martina Dlabajová (ANO, ALDE) vede ve dnech 18. - 20. července kontrolní misi Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) Evropského parlamentu do jižní Itálie. Cílem mise je prověřit čerpání prostředků z Evropského sociálního fondu (ESF), zvláště pak programy Iniciativy na podporu zaměstnanosti mladých lidí (YEI) a Záruk pro mladé. Europoslanci odpovědní za kontrolu výdajů evropských peněz se kromě místních orgánů podílejících se na správě a řízení evropských fondů setkají také se zástupci vzdělávacích institucí a center na podporu zaměstnanosti, aby zjistili, jakým způsobem je využívána finanční podpora pro boj s nezaměstnaností mladých v regionech Sicílie a Kalábrie.

18. července 2016

„Nezaměstnanost mladých lidí v Itálii dosahuje v současné době úrovně 36,9 %, proto Itálie nutně potřebuje investice do lidského kapitálu,“ uvedla M. Dlabajová, místopředsedkyně CONT. Jak dodala, největší prioritou země je pomoc mladým lidem při vstupu na trh práce. „Od počátku programového období 2007 - 2013 ale nedosahuje Operační program ESF příliš příznivých výsledků a tyto jihoitalské regiony se potýkají s řadou významných problémů v čerpání prostředků,“ zdůraznila. Audit Evropského účetního dvora, provedený v roce 2015, odhalil několik nedostatků ve smyslu neefektivního a neúčinného užívání evropských veřejných peněz, což vedlo v kraji Kalábrie až k pozastavení vyplácení plateb z ESF.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.