Fiala (ODS): Pomozte nám posílit hlas zdravého rozumu

15. 2. 2019 21:52

Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu

Fiala (ODS): Pomozte nám posílit hlas zdravého rozumu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

Už jen necelých 100 dní zbývá do voleb do Evropského parlamentu. ODS dokončuje volební program, představíme ho za měsíc na naší konferenci, a zároveň připravujeme kampaň. Budeme mít silné programové priority a chceme uspět, protože jsme přesvědčeni, že náš politicky silný hlas rozumu bude ku prospěchu českým národním zájmům.

V týdnech, které zbývají do voleb, bude příležitost diskutovat o důležitých otázkách strategického významu. Nemám na mysli jen principy evropské politiky a spolupráce. Nebylo by dobré, abychom se utápěli v komunikačních sporech o tom, kdo to myslí s Evropskou unií upřímně, a co si pod tím vlastně představit. Pro ODS lépe fungující Unie znamená více flexibilní spolupráce, velký právní úklid v nepřehledné evropské legislativě, evropské instituce, které plní zadání od členských států, a nikoliv naopak.

A pak jsou tu tak trochu v pozadí stejně důležitá témata, jako například zemědělské dotace. Ty u nás putují do extrémně koncentrovaného byznysu, místo aby pomáhaly malým a středním farmám. Aby kultivovaly krajinu a přírodu. Abychom naši zemi neproměnili na velké JZD. Abychom nevydávali zájmy majitele velkého agrobyznysu za zájmy České republiky. Protože zájmy naší země jsou jiné. A kampaň před eurovolbami je dobrá příležitost vrátit do středu diskuse zájmy malých a středních zemědělců.

Chceme vrátit politice její pravý smysl, vrátit do jejího středu program a český národní zájem. Pomozte nám posílit hlas zdravého rozumu v české i evropské politice!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Doplňování sbírek je jednou ze základních funkcí našich muzeí

8:39 Vinklátová (SLK): Doplňování sbírek je jednou ze základních funkcí našich muzeí

Celkem 630 máchovských knih má ve svých sbírkách Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Sbírka t…