Fiala (ODS): Začínáme odpočítávat poslední dny do zrušení superhrubé mzdy

13.11.2020 6:39

Občanští demokraté symbolicky odstartovali odpočet ke zrušení superhrubé mzdy, o kterém by měli poslanci hlasovat příští týden.

Fiala (ODS): Začínáme odpočítávat poslední dny do zrušení superhrubé mzdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

ODS opakovaně tlačí na zrušení superhrubé mzdy a 15% daň z příjmu už od roku 2017. Návrh ušetří peníze až 4,5 milionům zaměstnanců a podle ODS jde o důkaz, že pozitivní programové věci lze prosazovat i z opozičních lavic.

„Máme skvělou zprávu pro všechny zaměstnance. Začínáme odpočítávat poslední dny do zrušení superhrubé mzdy a to znamená, že od příštího roku budou všichni vydělávat více peněz. Snížení a zjednodušení daní je naplnění naší představy o tom, jak má daňový systém vypadat a my jsme rádi, že dokážeme takto důležité věci prosazovat i z opozice. S plánem na zrušení superhrubé mzdy jsme přišli před volbami v roce 2017, už v srpnu 2018 jsme předložili příslušný návrh zákona a nyní se zdá, že po několika letech odmítání vláda konečně uznala, že je potřeba tento návrh ODS přijmout a finálním hlasováním to Sněmovna stvrdí už příští týden. Právě v době, kdy jsou lidé ohroženi pandemií koronaviru a jejími ekonomickými následky, je potřeba jim přinést dobré zprávy a nechat jim více peněz v peněženkách. Je to druhý velký úspěch ODS v daňové politice v tomto volebním období – nejprve se nám povedlo zrušit daň z nabytí nemovitosti, nyní snížíme daně všem zaměstnancům,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Náš návrh se pozitivně dotkne přibližně čtyř a půl milionů zaměstnanců. Jsme přesvědčeni, že lidé umí se svými penězi naložit mnohem lépe než jakákoliv vláda a zejména vláda ANO, ČSSD a KSČM,“ doplňuje předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

„V současné době máme kvůli vládě vůbec nejvyšší daňové břemeno měřené složenou daňovou kvótou v novodobé historii ČR. Je proto správný čas přijít se snížením daní. Potřebujeme se dostat z koronavirové krize, která zasáhla i ekonomiku, a právě snížení daní je k tomu nejlepším prostředkem. Kdyby se hnutí ANO rozhoupalo dříve, superhrubou mzdu už mít nemusíme, jsme ale rádi, že budeme moci náš programový bod naplnit nyní,“ uzavírá místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Od vlády je opovážlivost takový návrh předkládat

22:48 Stanjura (ODS): Od vlády je opovážlivost takový návrh předkládat

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 ke krizovému zákonu