Fiala (ODS): Zřídili jsme programové týmy. Jejich úkolem je monitoring a analýza činnosti vlády

18.10.2019 12:00 | Zprávy
autor: PV

Prohlášení předsedy ODS po jednání předsednictva strany

Fiala (ODS): Zřídili jsme programové týmy. Jejich úkolem je monitoring a analýza činnosti vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Poslanecká sněmovna projednává zcela neodůvodněné a špatné zvyšování daní. ODS toto zvyšování daní nepodpoří. Andrej Babiš tvrdí, že nebude lidem brát jejich peníze, a přitom daňovým balíčkem vládní koalice zvyšuje daně. Zvýšení daní je nejen v rozporu s vládním prohlášením, ale zároveň je porušením zásad v době ekonomického růstu. My naopak navrhujeme daně snížit a podstatně zjednodušit. Mezi naše návrhy patří: posunutí prahové hodnoty pro povinnost platit DPH z 1 milionu na 2 miliony – ušetříme administrativu tisícům podnikatelů; dále zvýšení daňové slevy na poplatníka, a zrušení daně z nabytí nemovitosti. To jsou rozumná řešení.

ODS se na můj návrh rozhodla zřídit specializované programové týmy. Úkolem těchto týmů je podrobný monitoring a analýza činnosti vlády, týmy přinesou podněty, které pak můžeme zpracovat pro naše iniciativy v parlamentu. Ačkoliv se nejedná o klasickou stínovou vládu, v těchto týmech jsou samozřejmě lidé, z nichž bych sestavoval kabinet, kdybych měl tu možnost. V této fázi se ale jedná spíše o ‚transition team‘, který má přesně monitorovat stav vládnutí a podrobně připravovat to, co chceme udělat, když se nám podaří dosáhnout změny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…