Fiala (SPD): Brusel si bolševicky myslí, že poručí větru dešti

27.03.2024 7:17 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výhodám a nevýhodám elektromobilů

Fiala (SPD): Brusel si bolševicky myslí, že poručí větru dešti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala

Šedesát procent občanů EU považuje spalovací motory za nejudržitelnější typ pohonu. Podle celoevropského průzkumu považuje elektromobily za ekologičtější variantu aut pouze každý pátý člověk. Zároveň však platí, že ti, kteří již elektromobil vlastní, se své volby drží. Podpora spalovacích motorů tak zůstává silná, informuje server Der Standard.

Anketa

Škodí Andrej Babiš České republice?

13%
85%
hlasovalo: 41513 lidí

Šedesát procent občanů EU považuje spalovací motory za nejudržitelnější typ pohonu. Hnutí SPD jasně odmítá zákaz Evropské unie na spalovací motory od roku 2035 i Green Deal EU, který likviduje náš průmysl, naše zemědělství a ekonomiku obecně.

Pařížská společnost Potloc, která se zabývá průzkumem trhu, se v online průzkumu zeptala 2003 potenciálních kupujících z dvanácti evropských zemí na jejich nákupní záměry. Ukázalo se, že nákupní tendence směrem k elektromobilům výrazně souvisí s daňovými úlevami. Pokud nejsou elektromobily daňově zvýhodněné, zájem o ně klesá. U nás o věci informoval sever MotorGuru.

Nemáme nic proti elektromobilitě, pokud se vyplatí. Ale nařizovat něco bolševicky shora je nesmysl. Problémem elektroaut je především krátký dojezd, dlouhá doba nabíjení, nedostatek nabíjecích míst, nedostatek kapacit přenosové soustavy, nedostatek kapacit výroby elektřiny při přechodu na elektroauta v neposlední řadě obrovský problém při hašení baterií elektroaut.

Holt Brusel si bolševicky myslí, že poručí větru dešti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…