Fiala (SPD): Kvůli Fialově vládě, která způsobuje zdražování, se zhoršuje i zdraví populace

11.12.2022 14:51 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k šetření na jídle, vynuceném rostoucí inflací

Fiala (SPD): Kvůli Fialově vládě, která způsobuje zdražování, se zhoršuje i zdraví populace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala

Kvůli Fialově drahotě si většina lidí kupuje horší a nezdravé potraviny. Šest z deseti lidí se dle průzkumu společnosti Edendred přiznalo, že se nyní šidí na jídle. Pro více než čtvrtinu Čechů přitom jde o citelný, nebo velmi výrazný zásah do jejich předchozích stravovacích návyků. Informoval o tom iDnes.cz. Takže kvůli Fialově vládě, která způsobuje zdražování, se zhoršuje i zdraví populace. A připomeňme, že vláda zdravotním pojišťovnám odebrala i miliardy na zdravotní péči. Na Ukrajinu, Ukrajince, půjčky ČEZu či na nepřizpůsobivé ale peníze má... Hnutí SPD řešení Fialovy drahoty má. Musíme ale společně s občany dosáhnout demise Fialovy vlády.

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11713 lidí

Jen 37 procent lidí si nyní dle svých slov dopřává stejně kvalitní jídla jako před rokem, tedy v době před prudkým růstem inflace. Naprostá většina je na tom o dost hůře. A zdaleka nejde jen o velikost porcí nebo chuťové preference. Čeští občané také začínají jíst méně zdravých pokrmů.

„Z celorepublikového průzkumu vyplývá, že v porovnání s minulým rokem si dopřává méně zdravých a vyvážených jídel přes 57 procent lidí, čtvrtina jí zdravě jen zřídka nebo si taková jídla dokonce vůbec nemůže nyní dovolit. Je to nepříjemná změna dlouhodobého trendu, kdy zdravé stravování nabývalo na významu,“ uvedla členka vedení Edenredu Aneta Martišková.

Podle odbornice na zdravou výživu Hany Málkové z organizace STOB může odklon od zdravějších jídel způsobit mnoho zdravotních problémů. Hrozbou je nedostatečná konzumace zeleniny a ovoce, které pomáhají v prevenci civilizačních onemocnění. Lidé rovněž mohou upřednostňovat méně kvalitní potraviny bohaté na cukr a tuky nevhodného složení, v jídelníčku mohou naopak chybět bílkoviny a vláknina, což může vést dlouhodobě ke vzniku obezity a dalších přidružených onemocnění.

„Levnější jídla, která si nyní vybíráme, nemusejí dosahovat kvalit toho, na co jsme byli zvyklí, trpí tím vyváženost a pestrost stravy. Ruku v ruce s tím jsou navíc restaurace kvůli snížené kupní síle lidí tlačeny do snižování svých nákladů. Pokud tento trend potrvá, tak v kombinaci s nižší návštěvností může mnohé restauratéry vést k úvahám, jak naložit v budoucnu se svým podnikáním,“ uvedla členka vedení Edenredu Aneta Martišková.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Několik slohových cvičení od klávesnicových bojovníků. Pak přišlo slovo ale

10:14 Schillerová (ANO): Několik slohových cvičení od klávesnicových bojovníků. Pak přišlo slovo ale

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k atentátu na Roberta Fica a reakcích na to.