Filip (KSČM): Politická kultura dostává zabrat

14.01.2016 12:32

Předmětem televizní diskuse v ČT v neděli 10. 1. t. r. byl zákon o Elektronické evidenci tržeb, respektive jeho projednávání v Poslanecké sněmovně.

Filip (KSČM): Politická kultura dostává zabrat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Václav Moravec to měl tentokrát těžké. Pánové Babiš a Fiala ani příliš nepotřebovali žádné otázky a snažili se prosadit své názory. Václav Moravec uvedl předsedu ODS Petra Fialu jako „lídra opozice“. O tom by se však dalo diskutovat. Jednak ODS je až třetí opoziční klub podle počtu členů a jednak už to není Klausova silná ODSka. Dnešní ODS padla na samé dno. A jen těžko získává alespoň částečnou důvěru občanů. Nejsilnějším opozičním klubem je klub KSČM. Jeho poslanci zvládají důstojně svoji roli, důvěru občanů si získávají nikoli křikem a obstrukcemi, ale soustavnou a výsledky přinášející prací, která má za cíl plnit volební program a pomoci občanům k lepšímu životu v naší zemi. Již od loňského roku se marně ke svému vystoupení v Poslanecké sněmovně hlásí poslanec Vladimír Koníček, který je připraven věcnými argumenty hovořit k zákonu o Elektronické evidenci tržeb, který má podstatné nedostatky. Přesto se díky obstrukcím dosud na něj nedostala řada. Když však zauvažujeme, ani na pravici není předseda ODS vnímán jako její lídr. Tento post je spíš přisuzován předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi. A tak pánové Babiš a Fiala napadali vzájemně jeden druhého a Petr Fiala nebyl schopen vysvětlit, proč se staví proti návrhu zákona a jak zákon poškodí poctivé podnikatele, i když se jimi stále oháněl. Nebyl však schopen předložit reálné argumenty. Je smutné, že tento velmi sledovaný pořad se tentokrát stal ukázkou absence politické kultury pravicové scény v České republice. Překřikování, neschopnost racionální diskuse a faktická ukázka toho, kdo je odpovědný za zablokování jednání parlamentu. Škoda jen, že při diskusi o srovnání odporu k církevním restitucím se mluvilo pouze o tom, že šlo tehdy o obstrukci ze strany ČSSD. Pánové včetně moderátora nějak pozapomněli, že tehdy proti restitucím razantně vystoupili poslanci KSČM. Moderátor by se totiž musel zeptat na to, proč stejný postup nezvolily tehdy opoziční strany při projednávání právě církevních restitucí, tedy projednávání 3. čtení. Tak tedy na tuto nevyslovenou otázku, která je opravdovým předmětem veřejné diskuse, po OVM odpovím. Protože tehdejší i dnešní postoj sociální demokracie to jen potvrzuje. ČSSD ve skutečnosti na takovou nabídku společného postupu proti církevním restitucím nepřistoupila a nešlo jí o nepřijetí tohoto silně stát poškozujícího nesmyslného daru církvím v hodnotě více jak 160 mld. Možná již tehdy sociální demokracie, v čele s Bohuslavem Sobotkou, snila o jiné než levicové koalici.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jak chcete přimět ANO znovu jednat o důchodech?

Váš záměr byl dobrý, ale evidentně se nepovedl. Myslíte, že jste se tedy jako moderátor osvědčil? A nemáte pocit, že je tu mezi vládou a opozicí až příliš hluboká propast, která se bohužel pro nás čím dál víc prohlubuje a vlastně je to vidět i ve společnosti, která je rozdělená.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Trestat bezdětné je jasná protiprávní diskriminace

19:02 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Trestat bezdětné je jasná protiprávní diskriminace

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nápadu lidovců zvyšovat bezdětným platbu sociálního…