Filip (KSČM): Těch, kteří s námi mají zájem spolupracovat, je dost

31.10.2025 7:06 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hodnocení voleb.

Filip (KSČM): Těch, kteří s námi mají zájem spolupracovat, je dost
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: Vojtěch Filip v Aby bylo jasno

Několik poznámek

Od voleb už uplynul celý měsíc a prvotní emoce už nejsou tak ostré, aby neumožňovaly seriózní hodnocení výsledku hnutí Stačilo!, potažmo KSČM. A je také jasné, že je potřebné začít pracovat na úkolech, které jsou před námi, nikoliv se do nekonečna zabývat tím, co bylo. Přečetl jsem řadu komentářů a hodnocení a také tzv. „dobrých“ rad, jak dál. V této souvislosti oceňuji práci Jiřího Málka a pohled, který nabízí SPED, zajímavé hodnocení nabízí mladí zastupitelé jako Ivan Maštálka nebo Kateřina Jirousová, zvlášť k zamyšlení je třeba v otázce vztahu k věřícím práce Cecílie Ramazanové, kterou mi zprostředkoval František Cáb. Za zamyšlení, ale také stojí to, jak vypadá stav levicových a komunistických hnutí v našem okolí v Evropě, a nejen v rámci EU.

Ukázalo se, že zjednodušené hodnocení, že za nedosažení potřebné pětiprocentní hranice pro vstup do Poslanecké sněmovny může bývalý poslanecký klub a několik jednotlivců, je nesprávné. Už jen výsledek preferencí bývalých poslanců, kteří kandidovali, dokazuje, že příčiny je potřeba hledat jinde. Zejména jde o jasný program, dále o organizační zajištění a potřebné sjednocení výstupů. Právě nejasnosti v programu (např. o zdravotní péči, priority pro nadcházející čtyři roky v ekonomice a daních, ale i v zahraniční politice) snižovaly naše šance u voličů. Chyby v posledních čtrnácti dnech v kampani nemohla nahradit samotná snaha Kateřiny Konečné, která odváděla poctivou práci do poslední minuty. Ukázalo se, že přetrvává pohled na nevyjasněné profilování a nejednota v KSČM, které nás poškozovalo od roku 2016. To se odrazilo i do samotného hnutí Stačilo!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.