Fischer (Pro Prahu): Praha potřebuje autentické místní politiky

1.9.2018 12:12 odp.

Prahu od 90. let řídí primátoři vygenerovaní v útrobách celostátních politických stran, pro které je Praha místem vlivu na padesátimiliardový rozpočet. Praha je místem “pohybu” vnitrostranických buněk s výrazným vlivem na celostátní politiku. Tito lidé nemají Prahu na prvním místě, je jim ukradená. Spíše jimi ukradená.

Fischer (Pro Prahu): Praha potřebuje autentické místní politiky
Foto: PRO PRAHU
Popisek: PRO PRAHU

Mohlo se zdát, že pro rozvoj Prahy je výhodné, když je primátor Prahy a premiér z jedné strany nebo stran koaličně spolupracujících na vládní úrovni, neboť se snáze dohodnou na podpoře a realizaci projektů zásadních pro život v Praze a jejím rozvoji. Jenže – nestalo se tak.

Rozvoj Prahy? Nula

ODS a ČSSD, se Stranou Zelených, s TOP 09 a STAN, ANO s ČSSD a KDU-ČSL nedokázali pro Prahu realizovat žádný projekt, a dokonce pro rozvoj Prahy ani nevytvořili podmínky.

Reprezentanti celostátních stran a hnutí musí dělat kompromisy, volit mezi dálnicí do Ostravy a obchvatem Prahy, nebo rychlodráhou do Brna a příměstskými vlaky z širšího okolí Prahy.

Na první pohled to platí nejen pro silniční a železniční dopravu, kde není pražský okruh a hned tak nebude, nebo nejsou kapacitní železniční spojení z prstence okolo Prahy, ale také pro oblast zdravotnictví a sociálních věcí, kde Praha jako jediný kraj nemá svou nemocnici a je odkázána na stát, urbanismus či uzemní rozvoj do regionu, kde je to všude markantní.

Praha stagnuje. Přijde zlom

V menší či větší míře se to však týká i běžného a přirozeného vývoje města a života v něm. Tradiční celorepublikové politické struktury dovedly svým přehlížením či kompromisy Prahu do stagnace.

V příštích pražských volbách 2018 jim to občané Prahy spočítají. Můžou volit zavedené velké strany, nebo Starosty pro Prahu, kteří nejsou poplatní celostátní politice a kompromisům mezi stranickými buňkami.

V jiných větších městech také místní voliči volí autentické místní politiky, která mají šanci město spravovat rozhodně lépe, než celostátní strany (Liberec, České Budějovice, Plzeň, Brno,…). Praha není jen velké město, je to metropole s širším okolním regionem. Vlastně se jí teprve musí stát!

Karel Fischer, lídr STAROSTŮ PRO PRAHU

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Kandidátky do zastupitelstev 53 měst a obcí

19:37 DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Kandidátky do zastupitelstev 53 měst a obcí

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT zveřejňuje seznam měst a obcí kde kandiduje v nadcház…