Psal se rok 1991 a republikáni jednali o budoucnosti Československa na 1. řádném sjezdu SPR-RSČ v Obecním domě v Praze. Sám jsem byl tehdy přítomen jako delegát, tedy mohu potvrdit to, co lze vidět i dnes na dobových videích, které kolují po sociálních sítích.
V té době bylo starostí republikánů zachování celistvosti, svrchovanosti a svobody Československa, tehdy již ČSFR. Projev PhDr. Sládka se dotýkal nadčasově dnešního aktuálního dění a to zejména uprchlické vlny, o čemž svědčí předmětné video z tohoto sjezdu. Bylo zmíněno, že naše země bude dříve, nebo později vystavena přílivu uprchlíků a pro naše národy je důležité, aby byly do budoucna ekonomicky silné, soběstačné a zároveň aby se dokázaly ubránit přílivu uprchlíků. Podotýkám, že se psal rok 1991. Dnes máme rok 2017 a v rozdělené bývalé ČSFR máme problém s diktátem Evropské unie, který nám již ústy některých představitelů EU přímo hrozí i násilím, pokud nebudeme přijímat jimi stanovený počet uprchlíků a to ze zemí s odlišnou kulturou a navíc ze zemí, kde je vyšší výskyt rizikových osob, které mají blízko teroristické IS. Ta má na svědomí již tisíce životů občanů EU, kteří zahynuli při mnoha teroristických útocích islamistů v různých zemích EU. Ovšem na našem sjezdu bylo toto riziko naznačeno již před 26 lety a dodnes nikdo náš trvalý apel není ochoten poslouchat. Přitom se dá řící, že velká většina krizí české politiky by se bývala neuskutečnila, pokud bychom měli šanci prosadit náš program, který mj. hovoří o obnovení potravinové soběstačnosti, ale také o obranyschopnosti naší země. Ta se pod vládou polistopadových stran, po 74 letech od svého založení uplynutím 31. prosince 1992 rozpadla na dvě samostatné republiky.
Není to ovšem jenom bezpečnost, soběstačnost a ekonomická síla, ale i další řada problémů, na které republikáni poukazovali a požadovali změny již v devadesátých letech. Každému jsou snad známy některé kauzy s odpadlíky ať již v tehdejším Federálním shromáždění, přes Českou národní radu až do dnešní Poslanecké sněmovny. Kolik komplikací způsobili odpadlíci různých stran a nemuselo tomu tak být, pokud by parlament uposlechl program republikánů a pokud bychom měli v zákoně odvolatelnost poslanců v případě jejich opuštění poslaneckého klubu, za který kandidovali. Tímto se oslabily strany, které dostaly hlasy voličů a odchodem odpadlíků se změnil poměr stran v parlamentu, čili došlo ke změně volebního výsledku proti vůli voličů. Normální by bylo nahradit odpadlíka jiným poslancem téže politické strany a zachování poměrů sil tak, jak to stanovily volby.
O potravinové soběstačnosti jsme neslyšeli jen v devadesátých letech, ale bohužel slyšíme i dnes, kdy již neexistuje a čeští spotřebitelé musí jíst zahraniční potraviny nižší kvality, než potraviny stejné značky, avšak distribuované v regionu západní Evropy.
Kolikrát jsme varovali i v týdeníku Republika, před bývalými komunisty a agenty StB. A kolik jich dnes, ještě po čtvrt století, máme stále nejen v parlamentu, ale i ve vládě. A co hůř, jaké následky pro nás má jejich vládnutí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV