Folwarczny (ODS): Kam po základce? Deváťákům s rozhodnutím pomůže veletrh středních škol

02.11.2023 21:24 | Zprávy

Téměř pět desítek škol se představí na Veletrhu středních škol, který se bude konat v Ostravě ve středu 8. listopadu.

Folwarczny (ODS): Kam po základce? Deváťákům s rozhodnutím pomůže veletrh středních škol
Foto: ods.cz
Popisek: Stanislav Folwarczny (ODS)

V obchodním centru Futurum budou zástupci i žáci u svých stánků návštěvníkům k dispozici od 9 do 17 hodin. Akce bude volně přístupná pro žáky základních škol a jejich rodiče i ostatní zájemce. 

„V Moravskoslezském kraji mají žáci devátých tříd základních škol skutečně velké množství možností. Kromě gymnázií nabízíme celou řadu perspektivních oborů na středních odborných školách. Máme z posledních let zkušenost, že jejich absolventi mají možnost získat dobré a atraktivní zaměstnání, zájem o ně mají firmy z oboru IT, automotiv, strojírenství a dalších. A samozřejmě platí, že absolventi středních odborných škol mají také možnost ve studiu pokračovat na vysoké škole,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který nad veletrhem převzal záštitu.

Veletrhu se zúčastní 47 středních škol a institucí, svůj stánek bude mít i Moravskoslezský kraj, který představí svou kampaň Řemeslo má respekt. Jejím cílem je podpořit technické a řemeslné vzdělávání, zvýšit prestiž řemesla a ve výsledku zlepšit úroveň a dostupnost řemeslné činnosti pro obyvatele regionu. Moravskoslezský kraj na veletrhu upozorní i na krajský stipendijní program pro středoškoláky vybraných oborů.

Další akce, na kterých střední školy prezentují své obory vzdělávání, se konají i v Havířově, Bruntále nebo Orlové. Jejich seznam a další informace jsou k dispozici na stránce Řemeslo má respekt.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…