Folwarczny (ODS): Kraj prodloužil organizátorům sportovních akcí možnost čerpání dotací

05.06.2020 22:41

Pandemie koronaviru má dopad i na konání sportovních akcí. Krajští zastupitelé zájemcům schválili prodloužení termínu čerpání krajských dotací. Příspěvek od kraje tak organizátoři mohou využít až do konce roku 2020.

Folwarczny (ODS): Kraj prodloužil organizátorům sportovních akcí možnost čerpání dotací
Foto: ods.cz
Popisek: Stanislav Folwarczny (ODS)
reklama

„Na svém minulém zasedání v březnu tohoto roku zastupitelé Moravskoslezského kraje schválili dvanáctimilionovou podporu pro 173 žadatelů. Tyto peníze měly podpořit významné sportovní akce v regionu a sportovní reprezentaci kraje na mezinárodní úrovni. Opatření související s pandemií se nevyhnula ani sportovnímu světu, a tak byla zrušena celá řada závodů, šampionátů a akcí z nejrůznějších sportovních odvětví. Ty, které se podařilo přesunout na pozdější termín, podpoříme. Zastupitelé schválili prodloužení čerpání finančních příspěvků až do konce tohoto kalendářního roku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a doplnil, že o prodloužení doby realizace projektu zažádalo 26 subjektů. 

„Spousta akcí, kterým jsme vyšli vstříc, má v kraji dlouholetou tradici a přesunutí termínu konání neovlivní jejich kvalitu ani dosah. Mezi těmito akcemi je například šachový Ostravský koník, turnaj handicapovaných stolních tenistů CZECH OPEN, cyklomaraton Beskyd tour nebo Mistrovství Moravy a Slezska v motokrosu. S největší pravděpodobností nás letos na podzim v Moravskoslezském kraji čeká pestrý a nabitý sportovní kalendář,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a upozornil, že kraj stejně vstřícně postupuje i v?případě podpory větších sportovních akcí nebo akcí z?oblasti volného času a mládeže.

Ne všem organizátorům se podařilo akci přesunout na pozdější termín. Část podpořených akcí se tedy konat nebude. Vznikla tak situace, že nebude naplněn účel dotace, a tak ji budou příjemci vracet. Prozatím se to týká celkem 20 subjektů, kteří do krajské pokladny vrátí skoro jeden a půl milionu korun. „Věřím, že letošní nešťastná jarní sezóna nebude mít na sportovce v našem regionu fatální následky. Snad nás už podobná omezení v budoucnu nepotkají,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

22:33 Kolář (TOP 09). Nám s Magistrátem došla trpělivost už dávno

Komentář na facebookovém profilu k dopravní situaci na Praze 6.