Gabal (KDU-ČSL): Společná vize pro Českou republiku

22.10.2013 22:37

Na tiskové konferenci středočeské krajské organizace KDU-ČSL dnes představilo 10 nejvýše umístěných kandidátů svou politickou vizi pro KDU-ČSL.

Gabal (KDU-ČSL): Společná vize pro Českou republiku
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Sociolog Ivan Gabal kandiduje do Senátu jako nezávislý, ale s podporou Strany zelených a KDU - ČSL
reklama

„Když jsme dnes ráno stáli před branami mladoboleslavské Škodovky, cítil jsem jednak velkou únavu, ale i naději. Naději spojenou s tím, že končí zásadní období v České republice, a sice období mafiánského kapitalismu,“ řekl Ivan Gabal, lídr středočeské kandidátky KDU-ČSL. Ve svém projevu se mimo jiné zmínil o tom, že má zájem o dění ve Středočeském kraji a za svou prioritu v Poslanecké sněmovně bude považovat i lokální středočeská témata. Například letiště ve Vodochodech, obec Mokrsko, která je ohrožena těžbou zlata, a zároveň sledování spolupráce Prahy a Středočeského kraje, protože Středočeský kraj podle jeho slov představuje klíč ke kvalitě života Pražanů.

Kandidáti KDU-ČSL za Středočeský kraj se přišli novinářům představit osobně, aby bylo vidět, že KDU-ČSL vstupuje do těchto voleb s novými tvářemi, s lidmi, kteří vykonávají aktivně své profese a kteří se do politiky těší, protože jsou odhodláni něco změnit. Ivana Gabala přišla podpořit i jeho manželka, bývalá europoslankyně Jana Hybášková, která nyní vykonává funkci vyslankyně Evropské unie v Bagdádu. Zdůraznila, že si váží postojů KDU-ČSL, které mimo jiné odráží výměnu generací a vyjadřují moderní vztah k současné Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kdu.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

14:06 Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s českými firmami vyrábějící ochranné pomůcky