Gajdůšková (ČSSD): Systém domácí výuky vytváří velké rozdíly v připravenosti dětí

14.04.2020 21:19

Komentář na facebookovém profilu k petici rodičů za otevření škol do konce školního roku

Gajdůšková (ČSSD): Systém domácí výuky vytváří velké rozdíly v připravenosti dětí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková

Zavření škol do konce školního roku lze jen za předpokladu srovnatelného vybavení všech žáků a studentů počítačovou technikou a zajištěním přístupu k datům. O to se musí stát postarat. Jinak hrozí vznik velkých nerovností mezi dětmi, které některé nebudou moci překonat bez významné pomoci. Podporuji následující petici.

Zdraví a život je to nejcennější, co člověk má. Proto byla nutná dosavadní epidemiologická opatření včetně uzavření škol. Jak všichni vidíme na výsledcích v porovnání s jinými zeměmi, byla to i opatření správná. Je ale potřebné velmi pečlivě zvažovat, jak dlouho bude nutné školy nechat zavřené a to zvláště u základních škol. Systém domácí výuky přes všechnu snahu pedagogů pracovat s dětmi on line vytváří velké rozdíly v připravenosti dětí. Ke srovnání těchto rozdílů bude nutné v nadcházejícím období přijmout další opatření.

PaedDr. Alena Gajdůšková

  • ČSSD
  • Vždy na Vaší straně!
  • krajská zastupitelka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…