Gazdík (STAN): Když se zasekne gramofonová deska, je lepší gramofon vyměnit

4.11.2021 7:21 odp. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k závěrečné zprávě sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě

Gazdík (STAN): Když se zasekne gramofonová deska, je lepší gramofon vyměnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Reaguji na vyjádření ČIŽP k závěrečné zprávě sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Krátce a výstižně. Ono totiž pokud se zasekne gramofonová deska, je lépe gramofon opravit nebo vyměnit, neztrácet zbytečně čas.

1) Komise měla zastoupení devět politických stran. Vytvořit záměrně tendenční zprávu (jak tvrdí ČIŽP) v takovém politickém spektru by byl doslova zázrak.

2) Komise měla k dispozici téměř všechny materiály, i od policie. To ale ČIŽP dle jejího vyjádření ani netuší.

3) Komise neměla přístup pouze k výsledkům analýz od ČIŽP, které měly být dávno zveřejněny!

Anketa

Věříte, že Fialova vláda bude dobře hájit naše národní zájmy?

2%
96%
hlasovalo: 47343 lidí

4) Jak toto může vůbec ČIŽP napsat? "Ale v každém případě, ať už někdo případně pochybil či ne, rozhodně to nemělo vliv na průběh vyšetřování a postup policie, která svá obvinění sdělila a jistě dojde ke spravedlivému výsledku." Toto jen potvrzuje mé podezření na zločinné spolčení, pokud chyby při vyšetřování neměly mít vliv na jeho výsledek.

5) Komise poukazuje na chyby jiných úřadů, přičemž stejných chyb se dopustila sama (pozdní příjezdy, nedostatečné odběry...)

6) Nepozornost ČIŽP - některé její výhrady jsou ale ve zprávě komise uvedeny (svědectví o vylití vzorků, záznam o rozboru vody u EA dne 21. 9.)

7) ČIŽP kritizuje komisi, že neuvedla, kdo a jak přesně znehodnotil vzorky - to by ale museli umět číst i v poznámkách pod čarou, viz odkaz zprávy komise na dokument: "Odpověď Městského úřadu Hranice na dotaz podle zákona č. 106/1999 Sb."

8) ČIŽP tvrdí, že ji má sněmovní komise poradit, která z desítek výustí je potencionálně riziková. Rada zní: Úplně by postačilo prověřit prvních 5 výustí nad místem úhynu ryb, z nichž některé z těchto potrubí vedou z chemičky. Navíc ve výusti Dezy se měl vzorek odebírat jako první! Ne vůbec!

9) ČIŽP zmiňuje, že v době havárie neměla metodický pokyn, což je samo o sobě špatně. Nicméně i po jeho vyhotovení na vyžádání komise z něj vyplývá, že inspektor postupoval špatně při odběrech vzorků vody a nevymezil zdroj kontaminace.

10) ČIŽP ve vyjádření svádí svá pochybení především na vodoprávní úřad, krajské úřady, hejtmany, dokonce i hasiče a rybáře, což je nehoráznost! Rybáři se již několikrát právem ohradili proti tvrzením komise. Učiní tak i ostatní úřady? Nicméně mnohé z jich mají také máslo na hlavě.

Analýza ČIŽP zprávy Vyšetřovací komise k ekologické katastrofě na řece Bečvě ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kozel (3PK): Uměleckoprůmyslová škola v Ústí získá novou budovu v areálu bývalé Perly

20:33 Kozel (3PK): Uměleckoprůmyslová škola v Ústí získá novou budovu v areálu bývalé Perly

V areálu bývalé Perly v Ústí nad Orlicí má vzniknout nová budova pro místní střední uměleckoprůmyslo…