Globočník (Zelení): Práce je mnoho a hned na úvod nás čeká ostrý test

24.02.2019 9:16

Na krajské konferenci v Litoměřicích bylo zvoleno nové vedení krajské organizace Strany zelených v Ústeckém kraji. Post krajského předsedy pro následující dva roky obhájil ekologický aktivista Petr Globočník.

Globočník (Zelení): Práce je mnoho a hned na úvod nás čeká ostrý test
Foto: Archiv Petra Globočníka
Popisek: Petr Globočník, předseda Strany zelených v Ústeckém kraji.
reklama

Ten byl v podzimních komunálních volbách zvolen zastupitelem města Litvínova a nyní plní svůj předvolební slib a stěhuje se na sídliště Janov, aby se mohl lépe osobně zasadit o řešení problémů, které tuto sociálně vyloučenou lokalitu sužují. Post prvního místopředsedy bude zastávat Adam Souček, zastupitel statutárního města Teplice. Druhým místopředsedou byl zvolen David Palán, zastupitel statutárního města Chomutova, který prosadil zachování provozu trolejbusů v aglomeraci Chomutov – Jirkov.

Radu krajské organizace dále tvoří oblíbená kantorka z Klášterce nad Ohří Štěpánka Hubertová, zastupitel statutárního města Mostu Jan Hrubeš a odborník na cestovní ruch Tomáš Růžek z Loun.

„Vítám nové, zkušené a motivované členy krajského vedení. Práce je mnoho a hned na úvod nás čeká ostrý test v podobě boje za zachování liberálně demokratických hodnot Evropské unie v rámci koalice liberálních stran a hnutí.“ uvedl Petr Globočník v návaznosti na tento týden potvrzenou dohodu o koalici Zelených se STAN, TOP 09 a dalšími subjekty pro květnové volby do Evropského parlamentu. “Daří se nám také navazovat bližší spolupráci i s našimi zelenými kolegy ze Saska. Hostem naší krajské konference byl Ivo Vacík, předseda Zemské pracovní skupiny Evropa a mezinárodní vztahy saských Zelených (LAG Europa und Internationales), který je původem z Čech.” liboval si Globočník a poodhalil i detaily spolupráce.

„Aktuálně připravujeme v rámci předvolební kampaně společnou akci „Evropské fórum v Görlitz“, jehož hlavním tématem bude Konec uhlí. Trápí nás, že na území našich obcích a měst stále dochází ke spalování uhlí, které je největším zdrojem znečištění ovzduší a velkým zdravotním rizikem.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Vláda hnutí ANO se stala zlodějkou budoucnosti našich dětí

22:30 Skopeček (ODS): Vláda hnutí ANO se stala zlodějkou budoucnosti našich dětí

Komentář na facebookovém profilu k schválenému schodku státního rozpočtu