Goldemund (ČSSD): Službu Senior taxi mohou využít také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku

29.06.2018 9:41 | Zprávy
autor: PV

Na městský úřad, k praktickému lékaři nebo třeba na hřbitov. A to za jednotný poplatek 20 korun za jednu jízdu. Vyškov spouští cenově a časově dostupnou přepravu seniorů a lidí se zhoršenou pohyblivostí. Služba Senior taxi odstartuje v pondělí 3. září.

Goldemund (ČSSD): Službu Senior taxi mohou využít také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Uživatelé se mohou nechat odvézt po území města Vyškova a jeho místních částí z místa svého trvalého bydliště k praktickým a odborným lékařům, do nemocnice a polikliniky, do rehabilitačních zařízení, na pobočky České pošty, na Masarykovo náměstí a na úřady. Rovněž mohou využít přepravu na hřbitovy i na autobusové a vlakové nádraží. „Služba je určená lidem s trvalým pobytem na území města a jeho místních částí, kteří dovršili věk pětašedesáti let. Využít ji mohou také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku. Ovšem také oni si musejí vyřídit průkaz Senior taxi, který vystaví náš odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Registrace a vydání průkazu pro využívání služby bude zdarma a záležitost kolegyně na počkání vyřídí na místě,“ shrnul starosta Vyškova Karel Goldemund.

Pokud zájemce o službu bude vědět, že například na rehabilitaci stráví hodinu, předem si objedná i cestu zpět. „Zřídíme telefonní číslo, které bude přesměrováno na provozovatele. Dispečer bude telefonické objednávky zadávat do objednávkového systému,“ přiblížil starosta Vyškova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…